Hotele w górach i nad morzem
Strona główna interferie.pl
20°C
Tło bannera

Turystyka Zimowa

28 maj 23
29 maj 23
 1. Strona główna
 2. Interferie Sport Hotel Bornit ****
 3. Sport
 4. Turystyka zimowa

Zimą Szklarska Poręba oferuje doskonałe warunki do jazdy na nartach i snowboardzie. Największy ośrodek narciarski zlokalizowany jest na stokach Szrenicy, gdzie na amatorów białego puchu czeka aż 12 kilometrów tras zjazdowych z systemem dośnieżania.

 • Atrakcyjne
  rabaty
 • Super lokalizacja
 • Idealny partner dla sportowców
 • Przechowalnia sprzętu
 • Różnorodne trasy
Ośrodek narciarski
Narty i snowboard

Ośrodek narciarski

To właśnie tutaj zlokalizowane są znane trasy narciarskie, tj. Lolobrygida, Śnieżynka czy Puchatek. W miejscowości i okolicach dostępne są także liczne, mniejsze wyciągi narciarskie o zróżnicowanym stopniu trudności – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Z naszego hotelu w górach można wybrać się również na narty i deskę do ośrodków narciarskich takich jak Świeradów-Zdrój, Harachov, Szpinderowy Młyn, Rokytnice czy Pec pod Śnieżką.

Interferie Sport Hotel Bornit

Szklarska Poręba

Sudety i Karkonosze to jeden z lepszych regionów do uprawiania turystyki zimowej.

Jeżeli myślimy o narciastwie zjazdowym, to wystarczy wymienić liczne ośrodki narskiarskie, który zna każdy narciarz jak Szklarska Poręba, Świeradów-Zdrój, Karpacz oraz naszych sasiadów Harachov, Szpinderowy Młyn, Rokytnice, Pec pod Śnieżką. 

Natomiast jeżeli myślimy o narciarstwie biegowym, to dzielnica Szklarskiej Poręby - Jakuszyce jest największym w Polsce ośrodkiem biegowym i jednym z większych w tej części Europy. W Karkonoszach i Jakuszycach często jest śnieg od listopada do kwietnia, a to daje możliwość na długie uprawianie turystyki narciarskiej. W poniższych zakładkach znajdziecie Państwo liczne informację na temat ośrodków i bezpośrednie strony www. 

Interferie Sport Hotel Bornit Szklarska Poręba - sport i aktywność to dla nas i praca i przyjemność !

W naszym hotelu już od 21 lat przyjmujemy grupy sportowe; triathlonowe, kolarskie, biegowe, klienta indywidualnego dla którego aktywność w życiu jest bardzo ważna. Dla nas osób, którzy sami czynnie uprawiają sport wiemy, jak ważne jest zaplecze sportowe, miejsca do przechowywania sprzętu sportowego oraz odpowiednia dieta dla sportowców.

Te wszystkie ważne aspekty dostosowujemy do indywidualnych potrzeb, dlatego tak często wybierają nas zawodowcy, jak i amatorskie stowarzyszenia i kluby. Przez tyle lat  mieliśmy okazję gościć takie osoby jak: Maja Włoszczowska z kadrą kolarzy MTB,  Justynę Kowalczyk z biegaczami narciarskimi, kadrę Polski kajakarzy, łyżwiarstwa, olimpijczyków biegowych Henryka Szosta, triathlonowych Agnieszkę Jerzyk, żużlowców i wielu innych.

Dlatego jesteśmy przekonani, że i Wam będzie u nas bardzo dobrze.

Sudety LIFT - Szrenica
 
Poznaj

Sudety LIFT - Szrenica  

Najbliżej położonym ośrodkiem narciarskim od hotelu Bornit jest SKI Arena Szrenica w Szklarskiej Porebie. W sezonie zimowym dla naszych Gości kursuje specjalny SKI BUS, który zabierze Państwa z hotelu pod wyciąg i z powrotem. 

Ski Arena Szrenica oferuje 12 km tras z systemem dośnieżania pokrywającym 100% obszaru przeznaczonego do uprawiania narciarstwa zjazdowego.

Znajduje się tu wiele tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności - od początkujących po bardzo zaawansowanych narciarzy.

7 wyciągów orczykowych

3 koleje linowe 

Do dyspozycji są 3 koleje linowe oraz 7 wyciągów orczykowych o łącznej przepustowości 10 tysięcy osób na godzinę. 

 • Trasa Puchatek łatwa (niebieska) długość 1470 m - 172 m przewyższenia i średnie nachylenie wynoszące 12%. Trasy dla początkujących narciarzy, na których prowadzone są także jazdy nocne.
 • Trasa F "Hala Szrenicka" łatwa (niebieska) długość 650 m i 120 m przewyższenia. Średnie nachylenie wynosi ok. 18%. 
 • Trasa Lorobrygida średnio trudna (czerwona) długość prawie 4,5 km i 602 m przewyższenia. Średnie nachylenie wynosi 18%, a maksymalne 35%.  
 • Trasa Śnieżynka trudna (czerwona) długość ponad 2 km i 300 m przewyższenia. Średnie nachylenie wynosi 15%, a maksymalne 45%.
 • Trasa FIS "Ściana" - trasa bardzo trudna (czarna) długość 2 km i 500 m przewyższenia. Średnie nachylenie wynosi 25,5%, a maksymalne 50%. 
Dodatkowe
 
Informacje

Dodatkowe  

Przy samym ośrodku znajdują się płatne parkingi, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, restauracje i punkty gastronomiczne. 

Oczywiście poza Sudety Lift w Szklarskiej Porębie znajdują się także inne mniejsze wyciągi narciarskie, które są idealne dla osób dopiero zaczynających naukę tego fajnego sportu i aktywności zimowej. 

Poznaj Jakuszyce
 

Poznaj Jakuszyce  

Trasy biegowe w Jakuszycach, to doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa biegowego dla amatorów i wyczynowców. Dzięki doskonałym warunkom klimatycznym, pokrywa śnieżna zalega grubą warstwą do późnej wiosny. Od lat na terenie ośrodka rozgrywana jest znana wśród miłośników narciarstwa biegowego międzynarodowa impreza sportowa - Bieg Piastów oraz liczne mniejsze imprezy. 

Ośrodek Narciarstwa Biegowego "Jakuszyce" oferuje trasy biegowe o różnym stopniu trudności, o łącznej długości około 100 km.

Trasy spacerowe

Trasy spacerowe

Narciarskie trasy spacerowo - turystyczne około 100 km
Wszystkie trasy tworzą pętle w kształcie listka koniczyny i łączą się ze sobą, dając możliwość łączenia tras przejazdu lub wyboru z dostosowaniem do własnych potrzeb.

 • Najwyżej położony punkt na trasach - 1003 m n.p.m.
 • Najniżej położony punkt na trasach - 752 m n.p.m.

Jedną z najbardziej popularnych tras spacerowych jest "Orle" prowadząca do uroczego schroniska górskiego o tej samej nazwie. Warto też sprawdzić trasy na samej Polanie Jakuszyckiej oraz "Dolny Dukt", który ma nieduże nachylenie.

Nowoczesne biegowe ośrodki

Nowoczesne biegowe ośrodki

Ciekawostką jest informacja o klimacie - Zimą 1939/40 r. temperatura w Górach Izerskich sięgnęła -42°C, w 1944 r. odnotowano w nich 3,5-metrową warstwę śniegu. 

Na terenie ośrodka znajdują się liczne parkingi, wypożyczalnie sprzętu narciarskiego, instruktorzy oraz punkty gastronomiczne. Od 2019 roku Jakuszyce bardzo mocno się rozbudowują i mają stać się jednym z najnowocześniejszych biegowych ośrodków narciarskich w Europie.

Harachov
 
 
Poznaj

Harachov    

Harachov, to według naszej opinii jeden z lepszych ośrodków narciarskich w Czechach. Bardzo dużym plusem dla naszych Gości jest bliska odległość z hotelu, bo to zaledwie 14 km drogi. W sezonie zimowym za dodatkową opłatą organizowane są specjalne SKI BUSY spod naszego hotelu, które zawiozą i przywiozą Państwa bez ruszania swojego samochodu. 

Pomimo niedużej - jak na Karkonosze - wysokości, bo zaledwie 1020 m.n.p.m., na Czarciej Górze panują warunki alpejskie i znajdują się trasy dla poczatkujących oraz bardzo zaawansowanych narciarzy.

4 trasy
 
Różnorodny stopień trudności

4 trasy  

Z Certovej hory /Czarcia Góra/ prowadzą cztery nartostrady o różnych stopniach trudności:

 • Trasa Czarna (trudna) - długość 1260 m - przewyższenie 300 m. 
 • Trasa Czerwona I (średnio trudna) długość 1650 m - przewyższenie 300 m. 
 • Trasa Niebieska (łatwa) długość 2200 m - przewyższenie 300 m
 • Trasa Czerwona II (średnio trudna) długość 1850 m - przewyższenie 360 m w swej dolnej części przechodzi w łagodny profil i z tego powodu jest odpowiednia dla dzieci, początkujących i mniej sprawnych narciarzy. 
Nartostrady
 
Doskonała lokalizacja

Nartostrady  

Przy dolnej części nartostrady Czerwonej II znajduje się wyciąg narciarski Doplik dla początkujących narciarzy, gdzie realizowana jest również wieczorowa jazda na nartach.
Połączenie nartostrady Czerwonej II w centrum z nartostradami na górze góry realizowane za pośrednictwem 50-metrowego połączenia na wierzchołku Certovej hory.
Na wszystkich nartostradach został wybudowany system sztucznego naśnieżania. Ośrodek położony blisko sklepów narciarskich, wypożyczalni i restauracji i punktów gastronomicznych. 

Poznaj Świeradów-Zdrój

Poznaj Świeradów-Zdrój

Ski & Sun Świeradów Zdrój, to 2500 metrowa oświetlona trasa o niezwykle zróżnicowanym nachyleniu. Jest na bieżąco dośnieżana i przygotowywana tak, aby zadowolić najbardziej wybrednych miłośników białego szaleństwa.

Trasa długość 2500 m - przewyższenie 443 m, średnie nachylenie 19%.  Start kolejki znajduję się na wysokości 617 m., a koniec wyciągu na 1060 m. 

Ze górnej stacji wyciągu można podejść bezpośrednio na szczyt czyli Stóg Izerski, który ma 1107 metrów. Bezpośrednio na szczycie znajduje się schronisko o tej samej nazwie, które polecamy odwiedzić.

Świetna lokalizacja
 

Świetna lokalizacja  

Z naszego hotelu odległość bezpośrednio pod wyciąg wynosi 22 km i przy okazji można również połączyć wyjazd z bezpłatnym odpoczynkiem w naszym drugim hotelu - Interferie Aqua Park Świeradów-Zdrój.

Sam wyciąg narciarski, to nowoczesna kolej gondolowa, która ma 2172 metrów długości i w 8-osobowych gondolkach, jest w stanie wywieźć w ciągu godziny 2400 osób.

Ratrak wyrównuje trasę dwa razy dziennie, co pozwala także na niezapomnianą jazdę nocną.

Ski school
 

Ski school  

There is a ski school in the resort, where every skier can hone his skills. Everyone can also take advantage of a well-equipped ski and snowboard rental, as well as a professional service of sports equipment.

The resort hosts many summer and winter events, including "Bike Marathon", "Runner's Super Run", "Winter Project from TVN", "FIS Day Snow", "Polish Ski Championships in Alpine journalists".

It is also worth mentioning that at the top of the Jizera Sztog there is a ski run "Izerski Szlak Cietrzewia", which you can get to Jakuszyce and return back to Świeradów.

Rokitnice
 
 
Poznaj

Rokitnice    

OŚRODEK NARCIARSKI STUDENOV I HORNI DOMKY

Ośrodek narciarski Studenov i Horni Domky znajduje się na wysokości 620–1315 m n.p.m. Jest dostępny z centrum Rokytnic nad Jizerou i polecany dla każdego: rodziny z dziećmi, snowboardzistów.

 
Ciekawe trasy
Różnorodność

Ciekawe trasy

 • Studenov-Modrá (łatwa - niebieska) - długość 1347 - przewyższenie 300 m.
 • Studenov-Czerwona (średnio trudna) - długość 1324 - przewyższenie 305 m.
 • Studenov-Modrá 500 (łatwa - niebieska) - długość 660 - przewyższenie 180 m.
Różne poziomy trudności

Różne trasy  

ŁATWE

 • Turystyczna (łatwa - niebieska) - długość 2920 - przewyższenie 650 m
 • Přibližovák (łatwa - niebieska) - długość 1355 - przewyższenie 253 m
 • Kaprun 1 (łatwa - niebieska) - długość 342 - przewyższenie 50 m
 • Padák (łatwa - niebieska) - długość 264 - przewyższenie 50 m
 • Dojezdová (łatwa - niebieska) - długość 626 - przewyższenie 112 m

ŚREDNIO TRUDNE

 • Slalomák (średnio trudna - czerwona) - długość 963 - przewyższenie 290 m
 • Červená FIS (średnio trudna - czerwona) - długość 2543 - przewyższenie 590 m

TRUDNE

 • Dřevařská (trudna - czarna) - długość 962 - przewyższenie 333 m
Popularna czeska mekka narciarstwa zimowego
 

Popularna czeska mekka narciarstwa zimowego  

Ośrodek narciarski Szpindlerowy Młyn, to popularna czeska mekka narciarstwa zimowego, oddalona od hotelu o 60 km, a tak naprawdę znajdująca się po drugiej stronie Karkonoszy i Szklarskiej Poręby. Gdyby tylko był tunel, to podróż byłaby znacznie szybsza...

Z białego szaleństwa mogą tu korzystać zarówno wymagający, jak i niewymagający narciarze oraz snowboardziści. Nie będą się tu także nudzić miłośnicy biegówek i skitourów.

Różnorodne zawody 
 

Różnorodne zawody   

Ośrodek narciarski organizuje wiele imprez, w tym te największe, o randze międzynarodowej. W Szpinderowym Młynie jest około 27 km tras zjazdowych wraz kilkudziesięcioma kilometrami dobrze przygotowanych tras narciarstwa biegowego. 

Szpinderowy Młyn

Wybrane trasy:  

 • Turystyczna (łatwa niebieska) długość 2700 m - przewyższenie 300 m
 • Horní Mísečky - Vodovodní cesta - (łatwa niebieska) długość 2100 m - przewyższenie 510 m
 • Czerwona FIS (średnio trudna, czerwona) długość 1950 m - przewyższenie 450 m
 • Medvědín - Červená (średnio trudna, czerwona) długość 2300 m - przewyższenie 490 m
 • Hromovka I i II (średnio trudna, czerwona) długość ok 1500 m - przewyższenie 350 m
 • Svatý Petr - FIS World Cup (trudna - czarna) długość 1375 - przewyższenie 450 
 • Medvědín - Černá (trudna - czarna) długość 1000 - przewyższenie 280
 • Svatý Petr - Stoh (trudna - czarna) długość 1122 - przewyższenie 280
Czarna trasa FIS World Cup
 

Czarna trasa FIS World Cup  

Czarna trasa FIS World Cup, zlokalizowana w ośrodku Svatý Petr ma międzynarodowe parametry. Lokalną atrakcją jest także trasa z pomiarem czasu Audi Race Track, znajdująca się w górnej części trasy zjazdowej na Pláni (ośrodek Svatý Petr), gdzie można swój czas przejazdu zmierzyć z czeską gwiazdą narciarską Ondřejem Bankiem.

Relaks i odpoczynek
 

Relaks i odpoczynek  

A kto lubi niepowtarzalną atmosferę wieczornych jazd, może skorzystać z takiej oferty w ośrodku Hromovka. Znajduje się tu bowiem najdłuższa i najlepiej oświetlona trasa zjazdowa.

Przy większości górnych i dolnych stacji kolei linowych czynne są stylowe lokale gastronomiczne, bary Après Ski i restauracje, by każdy mógł się chwilę zrelaksować i posilić.

Blisko tras
 

Blisko tras  

"Super miejsce, idealne do wypadów pieszych, rowerowych, wszystkie szlaki mają początek bardzo blisko. "

Pomysły

Na Pobyt

Zobacz oferty
mobile nav bg
Polubione

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez INTERFERIE S.A., ul. Chojnowska 41, 59-220, Legnica Twoich danych osobowych zbieranych w Internecie, takich jak adresy IP i identyfikatory plików cookie, w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności). Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane