Hotele w górach i nad morzem
Strona główna interferie.pl
Tło bannera

Biegowe i rowerowe Trasy

02 paź 23
03 paź 23
 1. Strona główna
 2. Interferie Sport Hotel Bornit ****
 3. Sport
 4. Trasy rowerowe / biegowe

Przez Szklarską Porębę przebiegają wyśmienite trasy rowerowe o łącznej długości 450 km, które zlokalizowane są w bliskich okolicach Karkonoszy i Gór Izerskich. 

 • Atrakcyjna okolica
 • Biegi i spacery
 • Super lokalizacja
 • Rowerowe trasy leśne
 • Malownicze trasy biegowe
Wycieczki
Na świeżym powietrzu

Wycieczki

W miejscowości dostępne są trasy rowerowe dla zaawansowanych, które gwarantują malownicze krajobrazy zapierające dech w piersiach na wysokości nawet 1150 m n.p.m. Szklarska Poręba i jej okolice to również raj dla narciarzy biegowych, którzy jako miejsce swoich treningów najchętniej wybierają Jakuszyce.

Interferie Sport Hotel Bornit

Szklarska Poręba

Kotlina Jeleniogórska często nazywana jest rowerową stolicą Polski i jeżeli sprawdzimy ilość różnorodnych tras rowerowych to trudno się z tym nie zgodzić.

Miasto Jelenia Góra jako punkt centralny kotliny daje możliwość wyboru kierunku i gór, w których chcemy jeździć. Nie można także zapominać o ilości cyklicznych imprez kolarskich, które na tym terenie się odbywają a do najważniejszych m.in należą:

 • cykl bikemaraton organizowany przez Grabek Promotion; Szklarska Poręba, Jelenia Góra, Kowary, Świeradów-Zdrój, Złotoryja, Janowice Wielkie
 • UCI Maja Włoszczowska Race - międzynarodowy wyści MTB dla zawodowców pod patronatem samej Mai Włoszowskiej
 • Up Hill Śnieżka - wyścig na który zapisy trwają mniej niż 1 minutę a polega na wjechaniu na rowerze MTB na najwyższy szczyt górski w Karkonoszach i najwyżej położony szczyt w Polsce, na który można wjechać rowerem!
 • Festiwal Rowerowy Szklarska Poręba - tygodniowy festiwal rowerowy obejmujący różnorodne odmiany zawodów kolarskich oraz imprez towarzyszących. W programie m.in 4-dniowy wyścig etapowy MTB, downhill, enduro, pokazy BMX/trial, skoki do wody, maraton MTB, wyścig szosowy, a także targi rowerowe i pokazy filmowe w plenerze. 
 • Rowerowy Bieg Piastów w Jakuszychach - kolejna impreza stowarzyszenia znanego przed wszystkich z nart biegowych, ale tym razem dla fanów dwóch kółek. Co warto podkreślić impreza z roku na rok zyskuje na popularności w tym także startów na rowerach elektrycznych.
 Lokalizacja
Doskonała

 Lokalizacja

Odległości do tras w zależności od wyboru miejsca i startu to zaledwie parę km do maksymalnie 30 km, więc jest w czym wybierać:

 • Karkonosze,
 • Góry Izerskie, 
 • Rudawy Janowickie,
 • Góry Kaczawskie,
 • Grzbiet Kamienicki
Sport

Aktywność  

Interferie Sport Hotel Bornit Szklarska Poręba - sport i aktywność to dla nas i praca i przyjemność!

W naszym hotelu już od 25 lat przyjmujemy grupy sportowe; triathlonowe, kolarskie, biegowe, klienta indywidualnego, dla którego aktywność w życiu jest bardzo ważna. Dla nas osób, którzy sami czynnie uprawiają sport wiemy jak ważne jest zaplecze sportowe, miejsca do przechowywania sprzętu sportowego, odpowiednia dieta dla sportowców.

Te wszystkie ważne aspekty dostosowujemy do indywidualnych potrzeb dlatego tak często wybierają nas zawodowcy jak i amatorskie stowarzyszenia i kluby. Przez ten długi okres mieliśmy okazję gościć takie osoby jak: Maja Włoszczowska z kadrą kolarzy MTB,  Justynę Kowalczyk z biegaczami narciarskimi, kadrę Polski kajakarzy, łyżwiarstwa, olimpijczyków biegowych Henryka Szosta, triathlonowych Agnieszkę Jerzyk... Mamy nadzieje, że i Wam będzie tu u nas bardzo dobrze.

Single Track Olbrzymy
 
Trasa

Single Track Olbrzymy  

Pasmo Rowerowe Olbrzymy to trasy położone na terenie trzech gmin: Jelenia Góra, Piechowice i Podgórzyn. Pasmo to ścieżki MTB, czyli przeznaczone dla kolarzy górskich, do jazdy na rowerach górskich. Pasmo Rowerowe Olbrzymy zlokalizowane jest w całkiem wysokich górach - nie znajdziecie tu raczej asfaltowego deptaku ani całkiem płaskiej ścieżki nad rzeką. Nawet na niebieskich trasach zdarzają się trudniejsze elementy, które mniej zaawansowany kolarz będzie musiał ominąć. Na niebieskich trasach są również podjazdy: mogą wymagać trochę kondycji fizycznej. Obowiązkowa oczywiście jest jazda w kasku, warto również założyć ochraniacze. 

Tras
 
70 km

Tras  

Łącznie do dyspozycji pasjonatów rowerowych oddano ponad 70 km tras. Nazwy tras to imiona słowiańskich bogów i demonów: Perun, Utopiec, Doppler, Zmora, Borowy, Poświst, Skarbek, Licho, Błotnik, Rokitnik, Skrzat, Jaga, Leszy, Czart.

Trasy
 
Poznaj

Trasy  

 1. Pętla Piechowice (część zachodnia) - trasa między Michałowicami, Piechowicami, a Jagniątkowem (długość 19,5 km): Rokitnik - 5,1 km, Leszy - 2,1 km, Skarbek - 2,4 km, Zmora - 2,3 km, Doppler - 7,6 km
 2. Pętla Przesieka (część wschodnia) - trasa między Przesieką, Zachełmiem i Borowicami (długość trasy - 23,5 km): Błotnik - 3,8 km, Poświt - 8,9 km, Czart - 0,9 km, Utopiec - 1,4 km, Skrzat - 6,2 km, Licho - 2,2 km
 3. Pętle Szlakowo - Szutrowe - trasy pomiędzy dwiema pętlami głównymi, skierowane są do rowerzystów "jeszcze" bardziej rekreacyjnych (długość 18,5 km): Perun - 9,4 km, Borowy - 6,8 km, Jaga - 2,3 km
Singiel Track Szklarska Poręba

Singiel Track Szklarska Poręba

Singiel Track Szklarska Poręba frament tras, które wchodzą w skład tras rowerowych w Górach Izerskich i został oznakowany numerem 14. 

Fragmenty tego singiel ten to jedne z nielicznych singli w Kotlinie Jeleniogórskiej, na który można się wybrać nawet z 6 latkiem. Owszem przejechanie całości 22 km wymaga już kondycji, bo przewyższenie wynosi 460 m i techniki, bo zjazd z Wysokiego Kamienia jest już trudniejszy technicznie, ale wiele sekcji spokojnie można przejechać z dziećmi.

Dogodne warunki
 

Dogodne warunki  

Ważne podkreślenia jest także to, że singiel jest szeroki i bardzo dobrze wyprofilowany oraz utwardzony przez co nawet podczas mocnych opadów deszczu przyczepność roweru jest bardzo dobra. Widoki i krajobraz całego singla sprawiają, że naprawdę warto tu przyjechać. 

Całkowita długość wynosi 21,8 km, w tym 14 km wiedzie specjalnie dostosowaną trasą single track, składającą się z 11 sekcji i prowadzi po Górach Izerskich.

Trasa posiada 3 punty dostępowe
 
 

Trasa posiada 3 punty dostępowe    

 1. dworzec kolejowy Szklarska Poręba Górna - do tego punktu jest zaledwie 1,5 km bezpośrednio z Interferie Sport Hotel Bornit skąd można wyjechać rowerem nawet z dziećmi. 
 2. przystanek kolejowy Szklarska Poręba Jakuszyce
 3. kopalnia kwarcu STANISŁAW
  W każdym punkcie dostępowym znajduje się tablica z mapą i regulaminem, pompka stacjonarna z kompletem narzędzi rowerowych.

Co ciekawe część trasy (dojazd do Jakuszyc lub zjazd z Jakuszyc) można pokonać pociągiem. 

Jakuszyce - Góry Izerskie
 
 
Poznaj

Jakuszyce - Góry Izerskie    

Polana Jakuszyca w Górach Izerskich - raj narciarski ale także idealne miejsce na rekreację rowerową 

Jakuszyce jako dzielnica Szklarskiej Poręby jest od wielu lat znana zwłaszcza w zimie dla osób, które uprawiają narciarstwo biegowe. To własnie tutaj rozgrywany był Puchar Świata w biegach narciarskich i tutaj co roku rozgrywane są jedne z największych biegów narciarskich w Europie czyli Bieg Piastów. 

Dla początkujących
 
Idealna trasa

Dla początkujących  

Jakuszyce mają też coś co nie jest spotykane w wielu górach, a mianowicie bardzo małe pofałdowanie terenu. Oznacza to, że po przyjechaniu rowerem, samochodem, pociągiem na Polanę Jakuszycką możemy zrobić 30 km i mieć tylko 200 m przewyższenia w nogach. Dla osób, które dopiero rozpoczynają przygodę z rowerami jest to idealne miejsce do zapoznania się ze szlakami rowerowymi w górach, ale bez posiadania większych umiejętności technicznych.

Kraina
 
Rowerowa

Kraina  

Większość tras rowerowych w "Rowerowej Krainie" bo tak nazywany jest ten region prowadzi drogami leśnymi (głównie drogi szutrowe) i kamienistymi, górskimi ścieżkami, więc ich pokonywanie nie będzie trudne, ale warto mieć rower górski bądź trekingowy. 

Łączna długość tras cały czas się zmienia, ale ich ilość to już ponad 450 km. 

Trasy rowerowe w Górach Izerskich oraz Karkonoszach na terenie Szklarskiej Poręby mają specjalne oznakowanie; białe tło w czarnej obramówce czyli sylwetka rowerzysty, numer trasy oraz strzałki kierunkowe. Znaki są malowane na drzewach, kamieniach, murach lub tabliczkach.

Kilka rad
 
Bezpieczeństwo

Kilka rad  

Pamiętaj też, że twoje bezpieczeństwo zależy od twoich umiejętności, kondycji, zaopatrzenia w wodę, coś do jedzenia, ale także od stanu technicznego roweru. W górach rower musi być w 100 % sprawny i często taki rower, którym jeździmy po polnych drogach na nizinach nie za egzaminu nawet w Jakuszycach i Górach Izerskich.

Single Track Świeradów-Zdrój
 

Single Track Świeradów-Zdrój  

Single Track  pod Smrekiem/ Świeradów-Zdrój  tu zaczyna się początek ...

Już w latach 2011 organizacja IMBA tworzy ranking najlepszych miejsc to uprawiania kolarstwa górskiego i na 7 miejscu znajdują się ścieżki rowerowe w Świeradowie-Zdroju oraz okolicach Novego Mesta w Czechach. Od tego miejsca rozpoczęły się na dużą skalę budowy nowych ścieżek w całej Polsce. Każdy kto choć trochę lubi jeździć na rowerze MTB był tu przynajmniej raz, by sprawdzić jak wygadają te "słynne ścieżki". 

Dla lubiących dynamiczną jazdę

Dla lubiących dynamiczną jazdę

Z Interferie Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie do startu na ścieżki rowerowe niedaleko kolei gondolowej na Stóg Izerski jest ok. 20 km a czas pokonania trasy to ok. 20 min.

Ścieżki pod Smrkiem są unikatowym projektem w Europie Środkowej. To w przemyślany sposób zaprojektowana sieć leśnych ścieżek dla rowerzystów, które są budowane i utrzymywane według ścisłych zasad przy maksymalnym poszanowaniu okolicznej przyrody. Ścieżki są przeznaczone do bardzo dynamicznej jazdy, a pomimo to są bezpieczne.

Po Polskiej i Czeskiej stronie
 

Po Polskiej i Czeskiej stronie  

Cała sieć ścieżek była budowana w trzech etapach i obecnie oferuje ponad 88 km jazdy pełnej frajdy. Po stronie Polskiej mamy takie trasy jak: Czerniawska Kopa 15,3 km, Zajęcznik 14,75 km nastomiast po stronie Czeskiej 11 tras o łącznej długości ok 60 km. 

Każdy znajdzie coś dla siebie

Każdy znajdzie coś dla siebie

Ścieżki są jednokierunkowe i rozróżnione kolorystycznie według trudności, podobnie jak nartostrady. Rowerzysta, w zależności od swoich możliwości, może wybrać różnej długości trasę.

Każdy wybierze coś dla siebie, zarówno zupełnie początkujący, jak i doświadczony kolarz. Projekt jest wspólnym dziełem gmin Świeradów-Zdrój, Nové Město pod Smrkem, Lázně Libverda, Frýdlant oraz Nadleśnictwa Świeradó-Zdrój i Lasów Państwowych Republiki Czekich i został dofinansowany ze środków finansowych Unii Europejskiej.

Single Track unter der Fichte
 

Single Track unter der Fichte  

Ein sehr großes Plus an Single Track pod Smrekou verdient aufgrund der umfangreichen gastronomischen Infrastruktur an der Singletour, wo Sie neben der Nutzung der Gastronomie kleine Defekte reparieren, das Fahrrad waschen oder auf den Transport zum Startplatz warten können.

Poznaj
 
Bike Park Rokytnice

Poznaj  

Bike Park Rokytnice - Rock It Nice w Czechach

Jeżeli chodzi o downhillowe bike parki to niestety po stronie Czeskiej jest większa możliwość skorzystania z ich usług niż w Polsce. Jednym z wielu jest bike park Rock It Nice w Rokytnicach oddalonych o 25 km od hotelu Interferie Sport Hotel Bornit.

Zobacz
3 Trasy

Zobacz

W parku znajdziemy trzy zróżnicowane trasy rowerowe.

 • Czarna ma długość 1500 m i jest przeznaczona wyłącznie na rowery typu downhill dla doświadczonych biker'ów. Znajdują się tam liczne dropy, stoliki, bandy, przeszkody naturalne i sztuczne.
 • Czerwona trasa przeznaczona jest dla mniej doświadczonych kolarzy nawet tych najmłodszych. Długość to ok. 1650 m dropy są mniejsze a przeszkody można ominąć i jechać fajnie poprowadzonym singielem w dół stoku
 • Niebieska trasa jest najłatwiejszą trasą dla początkujących kolarzy. Długość to ok. 1700 m znajdują się tam małe przeszkody mogą go przejechać nawet dzieci z małymi umiejętnościami technicznymi. 
Sam zobacz
 
Miejsce wrażeń

Sam zobacz  

W Rokytnicach oprócz skorzystania z płatngo wyciągu narciarskiego, możemy również wypożyczyć profesjonalny sprzęt rowerowy do downhillu, a także hulajnogi MTB, które są coraz bardziej popularne

Cyklicznie odbywają się tu zawody downhillowe, więc miejscówka dla osób szukających mocnych wrażeń na pewno nie zawiedzie. Więcej informacji, cennik wyciągu narciarskiego, cennik wypożyczalni itp. znajdą Państwo pod tym linkiem.

Zniżki
 
Dla naszych gości

Zniżki  

ZNIŻKI - dla naszych gości przygotowaliśmy także specjalne rabaty na cały kompleks sportowy w Rokytnicach o szczegóły zapytaj w recepcji hotelowej.

Hotel bardzo polecam 

Hotel bardzo polecam 

"Hotel z basenem, miła obsługa. Smaczne jedzenie. Na miejscu wypożyczalnia rowerów."

Pomysły

Na Pobyt

Zobacz oferty
mobile nav bg
Polubione

Aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie, Serwis wykorzystuje pliki cookies zapisywane w pamięci przeglądarki. Szczegółowe informacje na temat celu ich używania oraz możliwość zmian ustawień plików cookies znajdują się w Polityce prywatności. W przypadku, gdy wyrazisz zgodę na pliki cookies marketingowe, Twoje dane przetwarzane w serwisie będą mogły być wykorzystane przez Google w celu personalizacji reklam, w sposób opisany w Polityce Prywatności i Regulaminie Google: https://policies.google.com/privacy.
Klikając AKCEPTUJĘ WSZYSTKIE, wyrażasz zgodę na korzystanie z technologii takich jak cookies i na przetwarzanie przez INTERFERIE S.A., ul. Chojnowska 41, 59-220, Legnica Twoich danych osobowych. Zmiany ustawień plików cookies możesz dokonać w ustawieniach.

Zarządzaj ustawieniami dotyczącymi prywatności
Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony

Pliki cookies niezbędne do działania usług dostępnych na stronie internetowej, umożliwiające przeglądanie ofert, dokonywanie rezerwacji, wspierające mechanizmy bezpieczeństwa m.in: uwierzytelnianie użytkowników i wykrywanie nadużyć.

Pliki cookies analityczne

Pliki cookies umożliwiające zbieranie informacji o sposobie korzystania przez użytkownika ze strony internetowej w celu optymalizacji jej funkcjonowania, oraz dostosowania do oczekiwań użytkownika,

Pliki cookies marketingowe

Pliki cookies umożliwiające wyświetlanie użytkownikowi treści marketingowych dostosowanych do jego preferencji, oraz kierowanie do niego powiadomień o ofertach marketingowych odpowiadających jego zainteresowaniom, obejmujących informacje dotyczące produktów i usług administratora strony i podmiotów trzecich.

Twoje preferencje nie zostały jeszcze zapisane