PLAY
YouTube
Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit

Perła Gór Izerskich

Świeradów-Zdrój to ponad 200 km wygodnych i znakomicie oznakowanych szlaków turystycznych. Piesze wycieczki i rekreacyjne wyprawy rowerowe mogą stanowić doskonałe uzupełnienie leczniczych pobytów. Nie lada gratką dla zapalonych rowerzystów są specjalne trasy Single Track. Jazda po ścieżkach, które wiją się pomiędzy drzewami i wiodą po drewnianych kładkach i mostkach, to czysta przyjemność, szczególnie dla rowerzystów uwielbiających dynamiczną jazdę. Na amatorów dwóch kółek czekają również doskonale przygotowane wypożyczalnie sprzętu rowerowego.

Dzięki kolei gondolowej Ski&Sun na Stogu Izerskim, można wybrać się na uroczy spacer wygodnym szlakiem, wiodącym ze szczytu góry, który docenią amatorzy pieszych wycieczek. Bardziej zaawansowani turyści chętnie wybierają się do pobliskiej Chatki Górzystów, słynącej ze znakomitych regionalnych dań. Wszystkie szlaki w okolicach miasta mają niewielkie różnice poziomów, dzięki czemu górskie spacery są szczególnie rekomendowane przez tutejszych lekarzy.

Atrakcją sezonu zimowego w Świeradowie-Zdroju są idealnie przygotowane trasy zjazdowe i biegowe, dedykowane miłośnikom śniegowych szaleństw. Funkcjonujący przez cały rok Ośrodek Ski&Sun Świeradów-Zdrój posiada 71 8-osobowych wagoników kolei gondolowej, wwożących turystów na Stóg Izerski, którego szczyt podczas zimy stanowi górną stację 2,5-kilometrowej oświetlonej nartostrady.

Okolice Świeradowa-Zdroju, jak i sama miejscowość, pełne są zabytkowych oraz godnych uwagi miejsc. INTERFERIE Aquapark Sport Hotel położony jest niedaleko pijalni radoczynnych wód mineralnych i XIX-wiecznego Parku Zdrojowego - miejsc chętnie odwiedzanych przez przebywających tu kuracjuszy. Hotel to również świetna baza wypadowa do oddalonych o ok. 20 km obronnego Zamku Czocha, kompleksu zapór na Jeziorze Leśniańskim i Złotnickimczy czeskiego zamku Frydlant. Goście, przebywający w naszym obiekcie, otrzymują również specjalne zniżki na zwiedzanie Huty Szkła Kryształowego „Julia” w Piechowicach.

Na poniższej interaktywnej MAPIE zaznaczone zostały najciekawsze atrakcje turystyczne uzdrowiska oraz okolic.

 


Nasze atuty
8 milionów obsłużonych gości Jedna z największych sieci w Polsce Szeroka oferta Pakietów Atrakcyjne ceny, promocje, rabaty Miła obsługa Sprawdź nas na Facebooku Najpiękniejsze regiony Polski
Nasze obiekty
Interferie Aquapark Sport Hotel Malachit malachit@interferie.pl
Kościuszki 1, 59-850 Świeradów Zdrój
+48 75 781 67 32