Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 10.02.2021 r.
PZU Zdrowie zadba o bezpieczeństwo i zdrowie Gości w naszych hotelach!
W trosce o ich samopoczucie udostępniamy zdalne konsultacje lekarskie.
Jako pierwsi z nowego rozwiązania PZU skorzystają nasi Goście, wypoczywający w hotelach i obiektach Interferie położonych w Dąbkach, Ustroniu Morskim, Kołobrzegu, Świeradowie-Zdroju i Szklarskiej Porębie.
Podczas meldowania się w hotelu Gość otrzyma kod aktywacyjny umożliwiający dostęp do teleporad internisty i pediatry poprzez portal mojePZU. Opieka telemedyczna PZU Zdrowie trwa przez cały okres pozostawania w hotelu w ramach pobytów 7 i 14-dniowych. Z usługi można skorzystać przez cały rok.
– Zadowolenie Gości jest dla Spółki zawsze najważniejsze. Inspiracją i motywacją do podwyższania standardu usług są zmieniające się potrzeby Gości, którzy wyznaczają kierunki coraz lepszego rozwoju. Dzięki współpracy z PZU Zdrowie możemy rozszerzyć pakiety o kolejny nowy produkt na rynku turystycznym, a mianowicie świadczenie usług medycznych w formie konsultacji telefonicznych w ramach pakietów pobytowych – mówi Łukasz Ciołek, Prezes Zarządu Interferie.
– Rok 2020 na długo wpisze się w strategię każdej firmy, tym bardziej w branży turystycznej. Zamknięcie hoteli, obiektów wypoczynkowych uzmysłowiło analitykom oraz właścicielom, jak bardzo kosztochłonna i wrażliwa jest ta branża. Covid-19 to trudny i bolesny okres dla nas wszystkich, ale z drugiej strony dający potężny impuls do wprowadzania zmian korzystnych dla Klientów. W moim przekonaniu to właśnie teraz rodzą się innowacje w branży hotelarskiej, np. współdziałanie różnych grup interesariuszy w tworzeniu oferty, dotychczas nieznanej – mówi Urszula Bąkowska-Morawska, Wiceprezes Zarządu Interferie.
Postępowanie - dzierżawa lokalu w Dąbkach
INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy
ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica tel. (76) 749 54 00, faks (76) 749 54 01
e-mail: interferie@interferie.pl
ogłasza postępowanie na:
dzierżawę lokalu gastronomicznego / kawiarni / restauracji o powierzchni 264 m2,
zlokalizowanego w Dąbkach przy ulicy Wydmowej 17.
Szczegółowe informacje i dokumenty dotyczące procesu dzierżawy i składania ofert dostępne są u Dyrektora obiektu
Pana Zbigniewa Rokickiego tel. 602 114 076, adres e-mail: zbigniew.rokicki@interferie.pl
Obiekt do tej pory posiadał całoroczne obłożenie na wysokim poziomie.
INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy ogłasza nieograniczony przetarg pisemny ofertowy na: sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej wraz z prawem własności posadowionego na niej i stanowiącego odrębną nieruchomość budynku oraz prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonych w Głogowie przy ulicy Wojska Polskiego 9.
INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy
ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica tel. (76) 749 54 00, faks (76) 749 54 01
e-mail: interferie@interferie.pl
ogłasza nieograniczony przetarg pisemny ofertowy na:
Sprzedaż prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej wraz z prawem własności posadowionego na niej i stanowiącego odrębną nieruchomość budynku oraz prawa użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowej zabudowanej, położonych w Głogowie przy ulicy Wojska Polskiego 9.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 21.08.2019
470 uczestników biegu INTERFERIE Run 2019
Bieg INTERFERIE Run już po raz czwarty zjednoczył entuzjastów rywalizacji w Karkonoszach i Górach Izerskich. Wydarzenie organizowane pod szyldem Runner’s Super Bieg zgromadziło 470 biegaczy i mnóstwo kibiców z całej Polski.
Półmaraton INTERFERIE Run jak co roku wystartował spod INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy biegu pokonali niezwykle malowniczą górską trasę biegnącą głównym grzbietem Gór Izerskich, kierując się do mety przy hotelu INTERFERIE Aquapark Sport Hotel Malachit w Świeradowie-Zdroju. Biegowi głównemu towarzyszyła łatwiejsza rywalizacja na 10 kilometrów – Dziesiątka Staropolanki. Biegacze, zatrudnieni w dowolnym przedsiębiorstwie górniczo-hutniczym na terenie całej Polski, mogli również wystartować w specjalnej klasyfikacji Mistrzostwa Świata Górników i Hutników KGHM.
- INTERFERIE Run to już prawdziwa biegowa fiesta, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dzięki przyjemnej trasie górskiej, która łączy Karkonosze i Izery możemy zaoferować uczestnikom biegu naprawdę ciekawe doświadczenia sportowe w czystym klimacie i wśród przepięknych polskich krajobrazów – mówi Piotr Sosiński prezes zarządu Interferie SA.
Na obu dystansach wystartowało 470 osób – najwięcej z dotychczasowych edycji biegu. Półmaraton wygrał Jacek Jolibski, a 10 Staropolanki Piotr Holly.
- Bieg INTERFERIE Run nie jest jedyną okazją do pobiegania w Górach Izerskich. Okolice Świeradowa to również sieć tras biegowych Run Track, wytyczonych wśród malowniczych górskich lasów. Dlatego wszystkich entuzjastów biegania zapraszamy do odwiedzania tego unikalnego miejsca i wypoczynku w naszych górskich obiektach INTERFERIE, w których oferujemy udogodnienia dla osób aktywnych, infrastrukturę sportową i dobrze przygotowane zaplecza SPA & Wellness z odnową biologiczną – mówi Łukasz Ciołek wiceprezes zarządu Spółki Interferie.
Obszerna fotorelacja z zawodów dostępna jest na profilu facebookowym Runner's World Super Bieg. Pełne wyniki wszystkich biegów można sprawdzić na https://cykl.superbieg.pl/wyniki-2/
Więcej informacji o cyklu RWSB i pozostałych biegach na: https://superbieg.pl
INTERFERIE w Polanicy i na Pikniku nad Odrą

.jpg)
ITB Berlin 2019
INTERFERIE z ofertą na World Travel Show
Aktywnie z INTERFERIE w Sobótce i Lubinie
W Sobótce zakończył się tegoroczny cykl największych imprez rowerowych w Polsce – Bike Maraton. W Lubinie w Barbórkowym Biegu o Lampkę Górniczą pobiegło 1500 zawodników. Obu wydarzeniom, organizowanym w weekend 13-14 października, partnerowały INTERFERIE.
Bike Maraton to cykl kilkunastu imprez rowerowych, które odbywają się m.in. w Sudetach, na Przedgórzu Sudeckim, Wzgórzach Dalkowskich czy w Beskidzie Śląskim. W tym roku finał edycji 2018 (13.10) został zorganizowany po raz pierwszy w Sobótce, u stóp Góry Ślęży. Od 6 sezonów oficjalnym partnerem wszystkich maratonów rowerowych, które odbywają się pod szyldem Bike Maraton, jest sieć hoteli i obiektów INTERFERIE.
- Nasze hasło to „Sport i zdrowie cały rok”, dlatego w INTERFERIE jesteśmy aktywni niezależnie od pory roku. Polacy coraz częściej stawiają na aktywny wypoczynek, startując w najróżniejszych dyscyplinach sportowych. W tym roku, w październiku, słoneczna aura szczególnie sprzyja imprezom na świeżym powietrzu. Chcemy być blisko tych osób, które dbają o swoją kondycję i promować zdrowy tryb życia, właśnie m.in. poprzez imprezy, tj. Bike Maraton – mówi Piotr Sosiński, prezes zarządu INTERFERIE SA.
14 października INTERFERIE partnerowały również Biegowi Barbórkowemu o Lampę Górniczą, który w Lubinie zgromadził 1500 zawodników. Na dystansie 10 kilometrów biegacze wystartowali już po raz 33.
- Barbórkowy Bieg o Lampkę Górniczą jest imprezą sportową z tradycjami. Początkowo organizowano ją jedynie z myślą o biegających górnikach, lecz z czasem dołączyli do niej zawodnicy z całego kraju oraz zza granicy. Spółka INTERFERIE wywodzi się z Zagłębia Miedziowego, dlatego z chęcią uczestniczymy w tego typu sportowych inicjatywach, które jednocześnie wpisują się w naszą strategię promującą aktywność fizyczną – dodaje Piotr Sosiński.
Szczegółowa fotorelacja z imprezy rowerowej BM w Sobótce dostępna jest na facebook’owym profilu Bike Maraton (https://web.facebook.com/BikeMaraton/), a relacja z lubińskiego biegu na stronie Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie (http://rcslubin.pl/aktualnosc/znamy-wyniki-33-biegu-barborkowego).
Już 10 listopada INTERFERIE wesprą kolejne sportowe przedsięwzięcie, jakim będzie uliczny Bieg Niepodległościowy w Jeleniej Górze.
INTERFERIE na finale Runner’s World Superbieg
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 15.10.2018
Ogłoszenie Zarządu INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy
o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy /kod 59-220/ przy ulicy Chojnowskiej 41, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej
we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000225570,
NIP 692-000-08-69, REGON 390037417, wysokość kapitału zakładowego 72.821.000 PLN /opłacony
w całości/.
Data, godzina i miejsce walnego zgromadzenia oraz szczegółowy porządek obrad
Zarząd INTERFERIE Spółka Akcyjna na podstawie przepisów art. 399 § 1 w związku z art. 398 oraz art. 400
§ 1 Kodeksu spółek handlowych zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w dniu
15 października 2018 r. /poniedziałek/, początek o godz. 11:00, w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej 41 /sala konferencyjna w budynku Centrum Handlowego FERIO, sala nr 2, II piętro – wejście z poziomu parkingu/,
z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
2. Wybór Przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.
4. Przyjęcie porządku obrad.
5. Powzięcie uchwał w sprawie zmian statutu INTERFERIE S.A.
6. Zamknięcie obrad.
Dzień rejestracji uczestnictwa w walnym zgromadzeniu
Dniem rejestracji uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest dzień 29 września 2018 r. („Dzień Rejestracji”).
Prawo Akcjonariusza do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu
Prawo uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mają tylko osoby będące Akcjonariuszami INTERFERIE S.A. w Dniu Rejestracji, tzn. osoby, które:
1) na szesnaście dni przed datą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia (tj. w dniu 29 września 2018 r.) na rachunku papierów wartościowych będą miały zapisane akcje Spółki
oraz
2) nie wcześniej niż po dokonaniu niniejszego ogłoszenia o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i nie później niż do dnia 1 października 2018 r. (włącznie) wystąpią do podmiotu prowadzącego rachunek papierów wartościowych z żądaniem wystawienia imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Zaleca się Akcjonariuszom pobranie ww. wystawionego zaświadczenia o prawie uczestnictwa i zabranie go ze sobą w dniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
Lista Akcjonariuszy
Spółka ustala listę Akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu na podstawie wykazu przekazanego jej przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. (KDPW).
Wykaz, o którym mowa powyżej, sporządzany jest w oparciu o informacje przekazywane przez podmioty prowadzące rachunki papierów wartościowych Akcjonariuszy, na podstawie wystawionych imiennych zaświadczeń o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Zgodnie z art. 407 § 1 Kodeksu spółek handlowych, lista Akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa
w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zostanie wyłożona w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica, w godzinach od 7:30 do 15:30, na trzy dni powszednie przed odbyciem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, tj. w dniach 10-12 października 2018 r.
Akcjonariusz może przeglądać listę Akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w lokalu Zarządu oraz żądać odpisu listy za zwrotem kosztów jego sporządzenia.
Akcjonariusz może zażądać przesłania mu listy Akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu nieodpłatnie pocztą elektroniczną, podając adres poczty elektronicznej, na który lista powinna być wysłana.
Żądanie przesłania listy Akcjonariuszy należy złożyć na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica lub przesłać na adres wza@interferie.pl lub faxem na numer (76) 74 95 401. Do żądania należy załączyć imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu lub inny dokument równoważny zaświadczeniu, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Prawo akcjonariusza do żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad walnego zgromadzenia
Akcjonariusz lub Akcjonariusze INTERFERIE S.A. reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego INTERFERIE S.A. mogą żądać umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zostać zgłoszone Zarządowi INTERFERIE S.A. nie później niż na dwadzieścia jeden dni przed terminem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zawierać uzasadnienie wraz z projektami uchwał dotyczących proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie może zostać złożone na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica lub w postaci elektronicznej na adres wza@interferie.pl
Akcjonariusz/Akcjonariusze powinien/powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania załączając do żądania świadectwo/a depozytowe lub zaświadczenie wystawione przez podmiot prowadzący rachunek papierów wartościowych, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Prawo akcjonariusza do zgłaszania projektów uchwał
Akcjonariusz lub Akcjonariusze INTERFERIE S.A. reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego mogą przed terminem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zgłaszać na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej na adres wza@interferie.pl projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad. Projekty uchwał powinny zawierać uzasadnienie.
Akcjonariusz/Akcjonariusze powinien/powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania załączając do żądania imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu lub inny dokument równoważny zaświadczeniu, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Ponadto, każdy z Akcjonariuszy uprawionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu może podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad.
Elektroniczna komunikacja Akcjonariuszy z INTERFERIE S.A.
W granicach przewidzianych przepisami Kodeksu spółek handlowych, Akcjonariusze mogą kontaktować się z INTERFERIE S.A. za pomocą elektronicznych środków komunikacji.
Komunikacja Akcjonariuszy z INTERFERIE S.A. w formie elektronicznej odbywa się przy wykorzystaniu adresu e-mail wza@interferie.pl
Ryzyko związane z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej ponosi Akcjonariusz.
Wraz z przesyłanymi przez Akcjonariusza drogą elektroniczną dokumentami, które w oryginale sporządzone zostały w języku innym aniżeli język polski, Akcjonariusz przesyła ich tłumaczenie na język polski sporządzone przez tłumacza przysięgłego.
Przez „nadesłanie dokumentu drogą elektroniczną” lub „postaci elektronicznej dokumentu” rozumie się nadesłanie skanu oryginału odrębnie sformułowanego dokumentu, ustalonego w formacie PDF.
Sposób wykonywania prawa głosu przez pełnomocnika
Akcjonariusz może uczestniczyć w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika/pełnomocników.
Pełnomocnictwo do głosowania przez pełnomocnika powinno być udzielone na piśmie lub w postaci elektronicznej. Udzielenie pełnomocnictwa w postaci elektronicznej nie wymaga opatrzenia bezpiecznym podpisem elektronicznym.
Formularze pozwalające na wykonywanie prawa głosu przez pełnomocnika udostępnione są od dnia zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia na stronie internetowej INTERFERIE S.A. pod adresem www.interferie.pl w sekcji „Relacje Inwestorskie”→ „Spółka” → „Materiały na walne zgromadzenie”.
Spółka nie nakłada obowiązku udzielania pełnomocnictwa na wyżej wymienionym formularzu.
Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, iż w przypadku udzielenia przez Akcjonariusza pełnomocnictwa wraz z instrukcją do głosowania, Spółka nie będzie weryfikowała czy pełnomocnicy wykonują prawo głosu zgodnie z instrukcjami, które otrzymali od Akcjonariuszy. W związku z powyższym, Zarząd Spółki informuje, iż instrukcja do głosowania powinna być przekazana jedynie pełnomocnikowi.
Akcjonariusz jest zobowiązany przesłać do Spółki informację o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej na adres poczty elektronicznej wza@interferie.pl najpóźniej na dwie godziny przed rozpoczęciem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i dołożyć wszelkich starań, aby możliwa była skuteczna weryfikacja ważności pełnomocnictwa.
Informacja o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej powinna zawierać dokładne oznaczenie pełnomocnika i mocodawcy (ze wskazaniem imienia, nazwiska, adresu, telefonu i adresu poczty elektronicznej obu tych osób). Informacja o udzieleniu pełnomocnictwa powinna również zawierać jego zakres, tj. wskazywać liczbę akcji, z których wykonywane będzie prawo głosu na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Wraz z zawiadomieniem o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej, Akcjonariusz przesyła skan dokumentu pełnomocnictwa, skan dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza i pełnomocnika. W przypadku, gdy pełnomocnictwa udziela osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną a posiadająca zdolność prawną, Akcjonariusz przesyła skan odpisu
z właściwego rejestru lub skan innego dokumentu, potwierdzającego umocowanie osób działających
w imieniu takiego podmiotu. Jeżeli pełnomocnictwa udzielono osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej niebędącej osobą prawną a posiadającej zdolność prawną, Akcjonariusz dodatkowo przesyła skan odpisu
z rejestru, w którym zarejestrowany jest pełnomocnik lub innego dokumentu potwierdzającego fakt istnienia takiego podmiotu.
W przypadku udzielenia pełnomocnictwa dalszemu pełnomocnikowi, należy przedłożyć nieprzerwany ciąg pełnomocnictw wraz z dokumentami wskazującymi na upoważnienie do działania wcześniejszych pełnomocników.
Zasady opisane powyżej nie zwalniają pełnomocnika z obowiązku przedstawienia, przy sporządzaniu listy obecności osób uprawnionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, dokumentów służących do jego identyfikacji.
INTERFERIE S.A. podejmie odpowiednie działania służące identyfikacji Akcjonariusza i pełnomocnika w celu weryfikacji ważności pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej. Weryfikacja ta polegać może
w szczególności na zwrotnym pytaniu w formie elektronicznej lub telefonicznej skierowanym do Akcjonariusza i/lub pełnomocnika w celu potwierdzenia faktu udzielenia pełnomocnictwa i jego zakresu. INTERFERIE S.A. zastrzega, że w takim przypadku brak udzielenia odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie weryfikacji traktowany będzie jako brak możliwości weryfikacji ważności pełnomocnictwa, co stanowić będzie podstawę dla odmowy dopuszczenia pełnomocnika do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
INTERFERIE S.A. może podjąć dodatkowo inne działania służące identyfikacji Akcjonariusza i pełnomocnika w celu weryfikacji ważności pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej, przy czym działania te powinny być proporcjonalne do celu.
Powyższe zasady mają zastosowanie również w odniesieniu do odwołania pełnomocnictwa udzielonego
w postaci elektronicznej.
Członek Zarządu INTERFERIE S.A. i pracownik INTERFERIE S.A. mogą być pełnomocnikami Akcjonariuszy na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu. Jeżeli pełnomocnikiem na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest członek Zarządu INTERFERIE S.A., członek Rady Nadzorczej INTERFERIE S.A., pracownik INTERFERIE S.A. lub członek organów lub pracownik spółki zależnej od INTERFERIE S.A., pełnomocnictwo może upoważniać do reprezentacji tylko na jednym walnym zgromadzeniu. Pełnomocnik ma obowiązek ujawnić Akcjonariuszowi okoliczności wskazujące na istnienie bądź możliwość wystąpienia konfliktu interesów. Udzielenie dalszego pełnomocnictwa jest wyłączone. Pełnomocnik, o którym mowa powyżej, głosuje zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez Akcjonariusza.
Dopuszczenie do udziału w walnym zgromadzeniu
Akcjonariusze zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu po okazaniu dowodu tożsamości, a pełnomocnicy:
1) w przypadku pełnomocnictwa udzielonego w formie pisemnej – po okazaniu dowodu tożsamości
i ważnego pełnomocnictwa udzielonego w formie pisemnej,
2) w przypadku pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej – po okazaniu dowodu tożsamości.
Przedstawiciele osób prawnych bądź jednostek organizacyjnych niebędących osobami prawnymi
a posiadającymi zdolność prawną winni dodatkowo okazać aktualne odpisy z odpowiednich rejestrów, wymieniające osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów oraz inne dokumenty potwierdzające upoważnienie osoby fizycznej (osób fizycznych) do reprezentowania Akcjonariusza na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw).
Pełnomocnictwa wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami potwierdzającymi uprawnienie Akcjonariusza lub osoby reprezentującej go do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zostaną przez Spółkę dołączone do księgi protokołów.
Możliwość i sposób uczestniczenia w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
INTERFERIE S.A. nie przewiduje możliwości uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Sposób wypowiadania się w trakcie walnego zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
INTERFERIE S.A. nie przewiduje możliwości wypowiadania się w trakcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Sposób wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
INTERFERIE S.A. nie przewiduje możliwości wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Projektowane zmiany Statutu INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy
Stosownie do treści art. 4022 w związku z art. 402 § 2 Kodeksu spółek handlowych, Zarząd spółki INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy przedstawia zestawienie planowanych zmian w Statucie Spółki, proponowanych przez uprawnionego Akcjonariusza Spółki, tj. Fundusz Hotele 01 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu, objętych treścią wniosku Akcjonariusza z dnia 17 września 2018 r. o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
i umieszczenie określonych spraw w porządku obrad tego zgromadzenia, złożonego na podstawie art. 400
§ 1 Kodeksu spółek handlowych:
1) usunąć § 13 ust. 3 pkt. 5 Statutu INTERFERIE S.A. o następującym brzmieniu:
„5) Termin przyjmowania zgłoszeń nie może być krótszy niż 14 dni od dnia publikacji ogłoszenia
o postępowaniu kwalifikacyjnym.”
‹ zwiń tekst
INTERFERIE w Wiśle i Bolesławcu
Bike Maraton w Wiśle ukończyło w tym roku 661 kolarzy, a targi ceramiczne w Bolesławcu niezmiennie cieszyły się zainteresowaniem turystów z całego świata. Na obu wydarzeniach, organizowanych w długi weekend sierpnia, nie zabrakło INTERFERII.
Bike Maraton w Wiśle, usytuowanej w sercu Beskidu Śląskiego, to jeden z 11 maratonów, które na stałe wpisały się do kalendarza imprez rowerowych, organizowanych na południu Polski. Zawodnicy zmagają się tu z dystansami MINI, MEGA i GIGA o długości 23, 41 i 69 kilometrów, które wytyczone są wśród malowniczych, górskich krajobrazów. Jak co roku na trasie nie zabrakło kolarzy z INTERFERIE Optyk Okular Team Jelenia Góra, m.in. Rafała Alchimowicza.
- Bike Maraton to doskonała i największa w Polsce impreza rowerowa, która co roku przyciąga wielu miłośników dwóch kółek, zarówno amatorów, jak i zawodowców. Jako oficjalny partner imprezy, dokładamy wszelkich starań, aby rowerowy team jeżdżący pod szyldem INTERFERIE mógł pokazać się szerszej publiczności. Wsparcie maratonów rowerowych idealnie wpisuje się w strategię naszej marki „Sport i zdrowie cały rok”, która zachęca do aktywności fizycznej nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią i zimą – mówi Piotr Sosiński, prezes zarządu INTERFERIE SA.
W sierpniowy weekend INTERFERIE partnerowały również Bolesławieckiemu Świętu Ceramiki. Tutaj uczestnicy parady „Ceramiczny Karnawał” i konkursu na najciekawszą prezentację mogli wygrać vouchery pobytowe do hoteli INTERFERIE Aquapark Sport Hotel Malachit w Świeradowie-Zdroju i INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Nie zabrakło kolorowych przebrań, tancerek w brazylijskich strojach czy tematycznych spektakli ulicznych.
- Obecność INTERFERII na Święcie Ceramiki w Bolesławcu nie jest przypadkowa. Wydarzenie przyciąga wielu gości z Niemiec, którzy są lojalnymi klientami naszych obiektów, w szczególności nad Morzem Bałtyckim. Chcemy, aby ta grupa klientów jeszcze liczniej odwiedzała Karkonosze i Góry Izerskie, czyli pasma górskie, u stóp których zlokalizowane są nasze hotele – mówi Łukasz Ciołek, wiceprezes zarządu INTERFERIE SA i członek komisji konkursowej
Szczegółowe fotorelacje z obu wydarzeń można obejrzeć na facebook’owych profilach Bike Maraton i Miasto Bolesławiec.
Biegowe weekendy z INTERFERIE w górach i nad morzem
V edycja Nadmorskiego Biegu Uzdrowiskowego w Dąbkach zgromadziła w tym roku 533 zawodników, a Półmaraton Wielka Pętla Izerska w Szklarskiej Porębie prawie 1000 biegaczy. Obu wydarzeniom sportowym po raz kolejny partnerowały INTERFERIE.
Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy organizowany jest w Dąbkach już od 5 lat. Uczestnicy biegu dwa razy pokonują 5-kilometrową pętlę, która biegnie m.in. przez malownicze ścieżki leśne w nadbałtyckiej strefie drzew iglastych. Wielka Pętla Izerska to z kolei niezwykle popularne górskie wydarzenie, odbywające się w ramach Izerskiego Weekendu Biegowego. W obie lipcowe imprezy prężnie zaangażowały się górskie i nadmorskie obiekty INTERFERIE.
- Profesjonalnie przygotowane imprezy biegowe, organizowane w malowniczych górskich i nadmorskich miejscowościach, tj. Dąbki czy Szklarska Poręba, przemawiają za ich coraz większą popularnością. Jako partner takich wydarzeń, kładziemy szczególny nacisk zachęcanie gości INTERFERIE do udziału w tego typu rywalizacjach. Wsparcie imprez sportowych idealnie wpisuje się w strategię naszej marki „Sport i zdrowie cały rok”, która zachęca do aktywności fizycznej niezależnie od pory roku – mówi Piotr Sosiński, Prezes Zarządu INTERFERIE S.A.
Wsparcie biegów ze strony INTERFERIE wiąże się z wyjątkowymi profitami dla ich uczestników. Najlepsi zawodnicy z grona mężczyzn, kobiet oraz małżeństw lub par otrzymują od INTERFERIE specjalne, 7-dniowe vouchery do wykorzystania w nadmorskich lub górskich obiektach, należących do INTERFERIE S.A. Każde wydarzenie o sportowym charakterze jest również idealną okazją do zapoznania się z pełną ofertą turystyczną spółki, w tym propozycjami uzdrowiskowymi oraz Beauty & SPA.
Szczegółowe fotorelacje z obu biegów można obejrzeć na facebook’owych profilach: Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy - Dąbki, Gmina Darłowo oraz Wielka Pętla Izerska - Izerski Weekend Biegowy.
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 06.07.2018
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 05.06.2018
Ogłoszenie Zarządu INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy
o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy /kod 59-220/ przy ulicy Chojnowskiej 41, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej
we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000225570,
NIP 692-000-08-69, REGON 390037417, wysokość kapitału zakładowego 72.821.000 PLN /opłacony
w całości/.
Data, godzina i miejsce walnego zgromadzenia oraz szczegółowy porządek obrad
Zarząd
§ 1 Kodeksu spółek handlowych zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w dniu
5 czerwca 2018 r. /wtorek/, początek o godz. 11:00, w Legnicy przy ulicy Chojnowskiej 41 /sala konferencyjna w budynku Centrum Handlowego FERIO, sala nr 2, II piętro – wejście z poziomu parkingu/,
z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
2. Wybór Przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.
4. Przyjęcie porządku obrad.
5. Zmiana statutu.
6. Zamknięcie obrad.
Dzień rejestracji uczestnictwa w walnym zgromadzeniu
Dniem rejestracji uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest dzień 20 maja 2018 r. („Dzień Rejestracji”).
Prawo Akcjonariusza do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu
Prawo uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mają tylko osoby będące Akcjonariuszami INTERFERIE S.A. w Dniu Rejestracji, tzn. osoby, które:
1) na szesnaście dni przed datą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia (tj. w dniu 20 maja 2018 r.) na rachunku papierów wartościowych będą miały zapisane akcje Spółki
oraz
2) nie wcześniej niż po dokonaniu niniejszego ogłoszenia o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i nie później niż do dnia 21 maja 2018 r. (włącznie) wystąpią do podmiotu prowadzącego rachunek papierów wartościowych z żądaniem wystawienia imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Zaleca się Akcjonariuszom pobranie ww. wystawionego zaświadczenia o prawie uczestnictwa i zabranie go ze sobą w dniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
Lista Akcjonariuszy
Spółka ustala listę Akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu na podstawie wykazu przekazanego jej przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. (KDPW).
Wykaz, o którym mowa powyżej, sporządzany jest w oparciu o informacje przekazywane przez podmioty prowadzące rachunki papierów wartościowych Akcjonariuszy, na podstawie wystawionych imiennych zaświadczeń o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Zgodnie z art. 407 § 1 Kodeksu spółek handlowych, lista Akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa
w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zostanie wyłożona w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica, w godzinach od 7:30 do 15:30, na trzy dni powszednie przed odbyciem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, tj. w dniach 30 kwietnia 2018 r., 1 i 4 czerwca 2018 r.
Akcjonariusz może przeglądać listę Akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w lokalu Zarządu oraz żądać odpisu listy za zwrotem kosztów jego sporządzenia.
Akcjonariusz może zażądać przesłania mu listy Akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu nieodpłatnie pocztą elektroniczną, podając adres poczty elektronicznej, na który lista powinna być wysłana.
Żądanie przesłania listy Akcjonariuszy należy złożyć na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica lub przesłać na adres wza@interferie.pl lub faxem na numer (76) 74 95 401. Do żądania należy załączyć imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu lub inny dokument równoważny zaświadczeniu, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Prawo akcjonariusza do żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad walnego zgromadzenia
Akcjonariusz lub Akcjonariusze INTERFERIE S.A. reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego INTERFERIE S.A. mogą żądać umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zostać zgłoszone Zarządowi INTERFERIE S.A. nie później niż na dwadzieścia jeden dni przed terminem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zawierać uzasadnienie wraz z projektami uchwał dotyczących proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie może zostać złożone na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica lub w postaci elektronicznej na adres wza@interferie.pl
Akcjonariusz/Akcjonariusze powinien/powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania załączając do żądania świadectwo/a depozytowe lub zaświadczenie wystawione przez podmiot prowadzący rachunek papierów wartościowych, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Prawo akcjonariusza do zgłaszania projektów uchwał
Akcjonariusz lub Akcjonariusze INTERFERIE S.A. reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego mogą przed terminem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zgłaszać na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej na adres wza@interferie.pl projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad. Projekty uchwał powinny zawierać uzasadnienie.
Akcjonariusz/Akcjonariusze powinien/powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania załączając do żądania imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu lub inny dokument równoważny zaświadczeniu, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Ponadto, każdy z Akcjonariuszy uprawionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu może podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad.
Elektroniczna komunikacja Akcjonariuszy z INTERFERIE S.A.
W granicach przewidzianych przepisami Kodeksu spółek handlowych, Akcjonariusze mogą kontaktować się z INTERFERIE S.A. za pomocą elektronicznych środków komunikacji.
Komunikacja Akcjonariuszy z INTERFERIE S.A. w formie elektronicznej odbywa się przy wykorzystaniu adresu e-mail wza@interferie.pl
Ryzyko związane z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej ponosi Akcjonariusz.
Wraz z przesyłanymi przez Akcjonariusza drogą elektroniczną dokumentami, które w oryginale sporządzone zostały w języku innym aniżeli język polski, Akcjonariusz przesyła ich tłumaczenie na język polski sporządzone przez tłumacza przysięgłego.
Przez „nadesłanie dokumentu drogą elektroniczną” lub „postaci elektronicznej dokumentu” rozumie się nadesłanie skanu oryginału odrębnie sformułowanego dokumentu, ustalonego w formacie PDF.
Sposób wykonywania prawa głosu przez pełnomocnika
Akcjonariusz może uczestniczyć w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu osobiście lub przez pełnomocnika/pełnomocników.
Pełnomocnictwo do głosowania przez pełnomocnika powinno być udzielone na piśmie lub w postaci elektronicznej. Udzielenie pełnomocnictwa w postaci elektronicznej nie wymaga opatrzenia bezpiecznym podpisem elektronicznym.
Formularze pozwalające na wykonywanie prawa głosu przez pełnomocnika udostępnione są od dnia zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia na stronie internetowej INTERFERIE S.A. pod adresem www.interferie.pl w sekcji „Relacje Inwestorskie”→ „Spółka” → „Materiały na walne zgromadzenie”.
Spółka nie nakłada obowiązku udzielania pełnomocnictwa na wyżej wymienionym formularzu.
Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, iż w przypadku udzielenia przez Akcjonariusza pełnomocnictwa wraz z instrukcją do głosowania, Spółka nie będzie weryfikowała czy pełnomocnicy wykonują prawo głosu zgodnie z instrukcjami, które otrzymali od Akcjonariuszy. W związku z powyższym, Zarząd Spółki informuje, iż instrukcja do głosowania powinna być przekazana jedynie pełnomocnikowi.
Akcjonariusz jest zobowiązany przesłać do Spółki informację o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej na adres poczty elektronicznej wza@interferie.pl najpóźniej na dwie godziny przed rozpoczęciem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i dołożyć wszelkich starań, aby możliwa była skuteczna weryfikacja ważności pełnomocnictwa.
Informacja o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej powinna zawierać dokładne oznaczenie pełnomocnika i mocodawcy (ze wskazaniem imienia, nazwiska, adresu, telefonu i adresu poczty elektronicznej obu tych osób). Informacja o udzieleniu pełnomocnictwa powinna również zawierać jego zakres, tj. wskazywać liczbę akcji, z których wykonywane będzie prawo głosu na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Wraz z zawiadomieniem o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej, Akcjonariusz przesyła skan dokumentu pełnomocnictwa, skan dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza i pełnomocnika. W przypadku, gdy pełnomocnictwa udziela osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną a posiadająca zdolność prawną, Akcjonariusz przesyła skan odpisu
z właściwego rejestru lub skan innego dokumentu, potwierdzającego umocowanie osób działających
w imieniu takiego podmiotu. Jeżeli pełnomocnictwa udzielono osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej niebędącej osobą prawną a posiadającej zdolność prawną, Akcjonariusz dodatkowo przesyła skan odpisu
z rejestru, w którym zarejestrowany jest pełnomocnik lub innego dokumentu potwierdzającego fakt istnienia takiego podmiotu.
W przypadku udzielenia pełnomocnictwa dalszemu pełnomocnikowi, należy przedłożyć nieprzerwany ciąg pełnomocnictw wraz z dokumentami wskazującymi na upoważnienie do działania wcześniejszych pełnomocników.
Zasady opisane powyżej nie zwalniają pełnomocnika z obowiązku przedstawienia, przy sporządzaniu listy obecności osób uprawnionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, dokumentów służących do jego identyfikacji.
INTERFERIE S.A. podejmie odpowiednie działania służące identyfikacji Akcjonariusza i pełnomocnika w celu weryfikacji ważności pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej. Weryfikacja ta polegać może
w szczególności na zwrotnym pytaniu w formie elektronicznej lub telefonicznej skierowanym do Akcjonariusza i/lub pełnomocnika w celu potwierdzenia faktu udzielenia pełnomocnictwa i jego zakresu. INTERFERIE S.A. zastrzega, że w takim przypadku brak udzielenia odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie weryfikacji traktowany będzie jako brak możliwości weryfikacji ważności pełnomocnictwa, co stanowić będzie podstawę dla odmowy dopuszczenia pełnomocnika do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
INTERFERIE S.A. może podjąć dodatkowo inne działania służące identyfikacji Akcjonariusza i pełnomocnika w celu weryfikacji ważności pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej, przy czym działania te powinny być proporcjonalne do celu.
Powyższe zasady mają zastosowanie również w odniesieniu do odwołania pełnomocnictwa udzielonego
w postaci elektronicznej.
Członek Zarządu INTERFERIE S.A. i pracownik INTERFERIE S.A. mogą być pełnomocnikami Akcjonariuszy na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu. Jeżeli pełnomocnikiem na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest członek Zarządu INTERFERIE S.A., członek Rady Nadzorczej INTERFERIE S.A., pracownik INTERFERIE S.A. lub członek organów lub pracownik spółki zależnej od INTERFERIE S.A., pełnomocnictwo może upoważniać do reprezentacji tylko na jednym walnym zgromadzeniu. Pełnomocnik ma obowiązek ujawnić Akcjonariuszowi okoliczności wskazujące na istnienie bądź możliwość wystąpienia konfliktu interesów. Udzielenie dalszego pełnomocnictwa jest wyłączone. Pełnomocnik, o którym mowa powyżej, głosuje zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez Akcjonariusza.
Dopuszczenie do udziału w walnym zgromadzeniu
Akcjonariusze zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu po okazaniu dowodu tożsamości, a pełnomocnicy:
1) w przypadku pełnomocnictwa udzielonego w formie pisemnej – po okazaniu dowodu tożsamości
i ważnego pełnomocnictwa udzielonego w formie pisemnej,
2) w przypadku pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej – po okazaniu dowodu tożsamości.
Przedstawiciele osób prawnych bądź jednostek organizacyjnych niebędących osobami prawnymi
a posiadającymi zdolność prawną winni dodatkowo okazać aktualne odpisy z odpowiednich rejestrów, wymieniające osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów oraz inne dokumenty potwierdzające upoważnienie osoby fizycznej (osób fizycznych) do reprezentowania Akcjonariusza na Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw).
Pełnomocnictwa wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami potwierdzającymi uprawnienie Akcjonariusza lub osoby reprezentującej go do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zostaną przez Spółkę dołączone do księgi protokołów.
Możliwość i sposób uczestniczenia w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
INTERFERIE S.A. nie przewiduje możliwości uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Sposób wypowiadania się w trakcie walnego zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
INTERFERIE S.A. nie przewiduje możliwości wypowiadania się w trakcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Sposób wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
INTERFERIE S.A. nie przewiduje możliwości wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Projektowane zmiany Statutu
Stosownie do treści art. 4022 w związku z art. 402 § 2 Kodeksu spółek handlowych, Zarząd spółki INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy przedstawia zestawienie planowanych zmian w Statucie Spółki, proponowanych przez uprawnionego Akcjonariusza Spółki, tj. Fundusz Hotele 01 spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka Komandytowo-Akcyjna z siedzibą we Wrocławiu, objętych treścią wniosku Akcjonariusza z dnia 9 maja 2018 r. o zwołanie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i umieszczenie określonych spraw w porządku obrad tego zgromadzenia, złożonego na podstawie art. 400 § 1 Kodeksu spółek handlowych:
§ 161 ust. 3 Statutu Spółki
dotychczasowa treść:
„3. Zakaz pozostawania w stosunku pracy, o którym mowa w ust. 2 pkt 2) powyżej, nie dotyczy osób wybranych do Rady Nadzorczej przez pracowników Spółki.”
projektowana zmiana – nadanie nowego brzmienia:
„3. Wymóg posiadania pozytywnej opinii Rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa
i państwowych osób prawnych, wymóg spełnienia przesłanek określonych w ust. 2 pkt 1 oraz zakaz pozostawania w stosunku pracy, o którym mowa w ust. 2 pkt 2 i 4, nie dotyczy osób wybranych do Rady Nadzorczej przez pracowników Spółki.”
§ 161 ust. 5 Statutu Spółki
dotychczasowa treść:
„5. Zajęciem, o którym mowa w ust. 2 pkt 5) powyżej, jest również pełnienie funkcji z wyboru
w zakładowej organizacji związkowej.”
projektowana zmiana – uchylenie
Po § 35 Statutu Spółki tworzy się § 351 w następującym brzmieniu:
„Jeżeli pracownikom Spółki, zgodnie z obowiązującymi przepisami, przysługuje prawo do uczestniczenia
w wyborze lub odwołaniu przedstawicieli pracowników w radzie nadzorczej spółki KGHM, Zarząd Spółki będzie współdziałał z KGHM przy organizacji głosowania pracowników Spółki w ramach takiego wyboru lub odwołania, w szczególności Zarząd Spółki będzie odpowiedzialny za przygotowanie list pracowników Spółki uprawnionych do udziału w takim głosowaniu oraz za zorganizowanie i przeprowadzenie głosowania na terenie Spółki. Szczegółowy tryb wyborów członków rady nadzorczej KGHM przez pracowników oraz ich odwołania, określa regulamin wyborczy uchwalany przez Walne Zgromadzenie. Zarząd Spółki jest upoważniony do zawarcia z KGHM porozumienia dotyczącego ponoszenia przez Spółkę kosztów organizacji
i przeprowadzenia wyborów.”
Dostęp do dokumentacji
Osoby uprawnione do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mogą uzyskać pełny tekst dokumentacji, która ma być przedstawiona Nadzwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu, oraz projekty uchwał:
1) na stronie internetowej Spółki pod adresem www.interferie.pl w sekcji „Relacje Inwestorskie”→ „Spółka” → „Materiały na walne zgromadzenie”
lub
2) w wersji papierowej, na żądanie osoby uprawnionej, w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Chojnowska 41, 59-220 Legnica, w dniach od dnia ogłoszenia do 4 czerwca 2018 r. w godzinach od 7:30 do 15:30.
INTERFERIE S.A. będzie udostępniała wszelkie informacje dotyczące Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia na stronie internetowej Spółki pod adresem www.interferie.pl w sekcji „Relacje Inwestorskie”→ „Spółka” → „Materiały na walne zgromadzenie”
Informacje porządkowe
Rejestracja Akcjonariuszy odbywać się będzie na godzinę przed rozpoczęciem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, tj. od godz. 10:00. Prosimy pamiętać o zabraniu dowodu tożsamości w dniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia celem dopuszczenia do udziału w zgromadzeniu.
Zarząd Spółki informuje, że w sprawach nieobjętych niniejszym ogłoszeniem stosuje się przepisy Kodeksu spółek handlowych, Statutu Spółki oraz Regulaminu Walnych Zgromadzeń INTERFERIE S.A. i w związku
z tym prosi Akcjonariuszy Spółki o zapoznanie się z powyższymi regulacjami. W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z uczestnictwem w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu prosimy o kontakt ze Spółką pod nr tel. (76) 74 95 400 lub adresem e-mail wza@interferie.pl
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie 24.05.2018
INTERFERIE na Targach Zdrowia i Urody
Finał Bike Maraton 08.10.2016 w Interferie
Ogłoszenie Zarządu INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
Ogłoszenie Zarządu INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy
o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia
INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy /kod 59-220/ przy ulicy Rycerskiej 24, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej
we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000225570,
NIP 692-000-08-69, REGON 390037417, wysokość kapitału zakładowego 72.821.000 PLN /opłacony
w całości/.
Data, godzina i miejsce walnego zgromadzenia oraz szczegółowy porządek obrad
Zarząd INTERFERIE Spółka Akcyjna na podstawie przepisów art. 399 § 1 w związku z art. 398 oraz art. 400
§ 1 Kodeksu spółek handlowych zwołuje Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w dniu
30 września 2016 r., początek o godz. 11:00, w Legnicy przy ulicy Rycerskiej 24 /sala konferencyjna
w budynku Centrum Biurowo-Usługowego LETIA BUSINESS CENTER – budynek A, sala nr A2/08, II piętro/,
z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
2. Wybór Przewodniczącego Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do podejmowania uchwał.
4. Przyjęcie porządku obrad.
5. Powzięcie uchwał w sprawie zmian w składzie Rady Nadzorczej INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy.
6. Zamknięcie obrad.
Dzień rejestracji uczestnictwa w walnym zgromadzeniu
Dniem rejestracji uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest dzień 14 września 2016 r. („Dzień Rejestracji”).
Prawo Akcjonariusza do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu
Prawo uczestniczenia w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mają tylko osoby będące Akcjonariuszami INTERFERIE S.A. w Dniu Rejestracji, tzn. osoby, które:
1) na szesnaście dni przed datą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia (tj. w dniu 14 września 2016 r.) na rachunku papierów wartościowych będą miały zapisane akcje Spółki
oraz
2) nie wcześniej niż po dokonaniu niniejszego ogłoszenia o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia i nie później niż do dnia 15 września 2016 r. (włącznie) wystąpią do podmiotu prowadzącego rachunek papierów wartościowych z żądaniem wystawienia imiennego zaświadczenia o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Zaleca się Akcjonariuszom pobranie ww. wystawionego zaświadczenia o prawie uczestnictwa i zabranie go ze sobą w dniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
Lista Akcjonariuszy
Spółka ustala listę Akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu na podstawie wykazu przekazanego jej przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. (KDPW).
Wykaz, o którym mowa powyżej, sporządzany jest w oparciu o informacje przekazywane przez podmioty prowadzące rachunki papierów wartościowych Akcjonariuszy, na podstawie wystawionych imiennych zaświadczeń o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Zgodnie z art. 407 § 1 Kodeksu spółek handlowych, lista Akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa
w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zostanie wyłożona w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Rycerska 24, 59-220 Legnica, w godzinach od 7:30 do 15:30, na trzy dni powszednie przed odbyciem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, tj. w dniach 27-29 września 2016 r.
Akcjonariusz może przeglądać listę Akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu w lokalu Zarządu oraz żądać odpisu listy za zwrotem kosztów jego sporządzenia.
Akcjonariusz może zażądać przesłania mu listy Akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu nieodpłatnie pocztą elektroniczną, podając adres poczty elektronicznej, na który lista powinna być wysłana.
Żądanie przesłania listy Akcjonariuszy należy złożyć na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Rycerska 24, 59-220 Legnica lub przesłać na adres wza@interferie.pl lub faxem na numer (76) 74 95 401. Do żądania należy załączyć imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu lub inny dokument równoważny zaświadczeniu, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Prawo akcjonariusza do żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad walnego zgromadzenia
Akcjonariusz lub Akcjonariusze INTERFERIE S.A. reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego INTERFERIE S.A. mogą żądać umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zostać zgłoszone Zarządowi INTERFERIE S.A. nie później niż na dwadzieścia jeden dni przed terminem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia, tj. do
9 września 2016 r. Żądanie powinno zawierać uzasadnienie wraz z projektami uchwał dotyczących proponowanego punktu porządku obrad. Żądanie może zostać złożone na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Rycerska 24, 59-220 Legnica lub w postaci elektronicznej na adres wza@interferie.pl
Akcjonariusz/Akcjonariusze powinien/powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania załączając do żądania świadectwo/a depozytowe lub zaświadczenie wystawione przez podmiot prowadzący rachunek papierów wartościowych, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Prawo akcjonariusza do zgłaszania projektów uchwał
Akcjonariusz lub Akcjonariusze INTERFERIE S.A. reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego mogą przed terminem Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia zgłaszać na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Rycerska 24, 59-220 Legnica lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej na adres wza@interferie.pl projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad. Projekty uchwał powinny zawierać uzasadnienie.
Akcjonariusz/Akcjonariusze powinien/powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień złożenia żądania załączając do żądania imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu lub inny dokument równoważny zaświadczeniu, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3)
INTERFERIE Run na podium
3, 2, 1 … INTERFERIE Run
INTERFERIE Sport Hotel Bornit wyróżniony godłem TERAZ POLSKA
i zdrowego odżywiania, co wpływa pozytywnie na zmianę stylu życia gości obiektu. Do dyspozycji klientów hotel oddaje 92 pokoje, w tym również pokoje dla sportowców ze specjalnymi łóżkami XXL dla osób o wyższym wzroście oraz pomieszczeniem na przechowywanie sprzętu sportowego. Obiekt przyjazny jest osobom niepełnosprawnym, a także sportowcom i drużynom sportowym, dla których przygotowano salę odpraw drużynowych, przechowalnie sprzętu sportowego, myjnię do rowerów i dedykowane oferty pobytowe.
Dzień Dziecka za 2 zł
i poprawia ogólną kondycję organizmu.
Piękna mama w Chillout SPA
w Szklarskiej Porębie.
w godzinach od 10:00 do 20:00. Zapraszamy do rezerwacji telefonicznych: 605 247 974.
Grota solna z tężniami solankowymi
Nowości w INTERFERIE Medical SPA**** w Świnoujściu
Grota solna z tężniami solankowymi, zabiegi medycyny estetycznej oraz niezwykle popularny ostatnio microblading – to najświeższa część bogatej oferty SPA Farma Urody.
Wnętrza hotelu INTERFERIE Medical SPA**** od majowego weekendu wzbogaciły się m.in. o grotę solną, która w nowoczesny sposób wykorzystuje właściwości profilaktyczne, lecznicze i relaksacyjne soli. Drogocenne pierwiastki zawarte w mikroklimacie groty m.in. jod, żelazo, brom, potas, sód, wapń, magnez i miedź poprawiają odporność i pobudzają siły witalne organizmu. Unikalnie czyste powietrze, zjonizowane dzięki soli, wspomaga również leczenie wielu chorób – astmy, zapalenia zatok, nieżytów górnych dróg oddechowych, łuszczycy, nerwicy czy niedoczynność tarczycy. Grota solna w INTERFERIE Medical SPA**** wykonana została z bloków solnych pochodzących m.in. z Bochni i Kłodawy. Naszą grotę wyrózniają elementy morskie na ścianach oraz trzy teżnie solankowe. Kryształki soli rozsypane na całej podłodze zapewniają przyjemny masaż stóp. Przemyślana aranżacja wnętrza, spokojna muzyka oraz nastrojowe światło dopełniają atmosfery wyjątkowego relaksu i pozwalają odciąć się od stresującyh myśli – mówi Magdalena Kuc, manager Farmy Urody w INTERFERIE Medical SPA****.
Wybrzeże Morza Bałtyckiego słynie z największego stężenia jodu w powietrzu w całej Europie, jednak pamiętajmy, że zbawienne dla naszego zdrowia biopierwiastki uwalniają się do powietrza podczas wietrznych, a nawet sztormowych dni, głównie zimą i wiosną. Grota solna zapewnia nam dostęp do unikalnego mikroklimatu przez cały rok. Już 40 minut spędzonych w grocie solnej przynosi naszemu zdrowiu tyle dobrego ile kilka dni pobytu nad morzem. Aby kuracja była skuteczna, a efekty długotrwałe warto odbyć około 10 seansów - dodaje Magdalena Kuc, manager Farmy Urody w INTERFERIE Medical SPA****. Wizyty w solnych grotach polecane są niemal każdemu. Mogą w nich przebywać i chłonąć zdrowy klimat także małe dzieci oraz kobiety w ciąży.
Nowością w SPA Farma Urody w hotelu INTERFERIE Medical SPA**** w Świnoujściu są także zabiegi medycyny estetycznej. Wśród nich warto wymienić karboksyterapię oraz zabiegi wykonywane przy użyciu kwasu hialuronowego – m.in. redukcja zmarszczek wokół oczu i ust, powiększanie i poprawa kształtu ust. Absolutnym hitem tej wiosny jest jednak microblading, czyli precyzyjne wyrysowanie brwi wykonywane za pomocą sterylnych piórek. Ta specjalna technika pozwala wykonać brwi perfekcyjnie imitujące naturalne. Popularność zabiegów medycyny estetycznej stale rośnie, dlatego cały czas staramy się rozwijać naszą ofertę, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Gości – podkreśla Cezary Pacamaj, prezes INTERFERIE Medical SPA.
Bezpłatne treningi przed INTERFERIE Run
INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju zorganizuje nieodpłatne treningi przed imprezą biegową INTERFERIE Run, którą zaplanowano się 11 czerwca 2016 r.
Na trening będzie mógł przyjść każdy zawodnik, który zamierza wystartować w imprezie INTERFERIE Run, organizowanej w ramach cyklu wydarzeń Runner’s World Super Bieg, niezależnie od tego, czy planuje pobiec w półmaratonie, czy w biegu na 10 km. Pierwszy trening rozpocznie się już 5 maja, o godz. 17:15 w INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju.
– Uczestnictwo w cyklu treningów przed INTERFERIE Run będzie nieodpłatne, a każdy, kto będzie się chciał zmierzyć z dystansem 10 i 21 km będzie bardzo mile widziany. Planujemy zorganizować łącznie 8 treningów, dwa razy w tygodniu po 1,5 godziny. Chcemy, żeby każdy uczestnik treningów czerpał radość z aktywności fizycznej oraz nabrał jeszcze większej motywacji przed startem w zawodach – mów Katarzyna Harbul-Bała z INTERFERIE Aquapark Sport Hotel.
Otwarte i bezpłatne treningi będą zróżnicowane i nastawiona na tzw. „wybieganie”, trenowanie siły biegowej oraz edukację w zakresie prawidłowego odżywiania i przygotowania organizmu bezpośrednio przed startem w zawodach. Treningi poprowadzi Ewa Hofman, mieszkanka Świeradowa-Zdroju oraz wielokrotna zwyciężczyni biegów górskich, wśród których jej największe osiągnięcia to pierwsze miejsca w biegu Karpacz Marton i Ultramaratonie Nocnym Sudecka Setka oraz 3 miejsce w Ultramaratonie Górskmi 3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc.
– Moje zainteresowania sportowe to głownie biegi górskie, a w sezonie zimowym narciarstwo biegowe. Każdy bieg jest dla mnie bardzo dużym wyzwaniem. Każdy jest inny, a długie dystanse rządzą się swoimi prawami. Odpowiednie przygotowanie jest połową sukcesu, reszta to walka z samym sobą. Swoje doświadczenia chciałabym przekazać wszystkim osobom, które zdecydują się trenować ze mną przed INTERFERIE Run – mówi Ewa Hofman.
11 czerwca start półmaratonu INTERFERIE Run zlokalizowany będzie przy INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Dalej zawodnicy pobiegną przez najciekawsze trasy łączące Karkonosze z Górami Izerskimi, które wytyczone zostaną wśród malowniczych górskich krajobrazów. Miną Rozdroże Izerskie, które będzie jednocześnie miejscem startu dla biegu na 10 km, i dobiegną do mety przy INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju. Organizator zapewni transport dla uczestników ze Świeradowa na start biegu.
Wszystkie osoby, zainteresowane biegami INTERFERIE Run, mogą cały czas dokonywać rejestracji na stronie internetowej www.superbieg.pl. Rejestracja będzie również możliwa w biurze zawodów - 10 czerwca, w godz. 16:00-21:00 oraz 11 czerwca, w godz. 8:00-10:30. Biuro będzie mieściło się w INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie-Zdroju. Więcej informacji na temat treningów przed INTERFERIE Run można uzyskać pod nr telefonu 75 78 16 732.
INTERFERIE Run to piąte wydarzenie biegowe, organizowane w ramach cyklu 9 imprez Runner’s World Super Bieg 2016. Wcześniej będzie można wziąć udział także w biegach w Jeleniej Górze, Polanicy-Zdroju i Zdzieszowicach, a w okresie od czerwca do października – w Wiśle, Bielawie, Ludwikowicach Kłodzkich i Świeradowie-Zdroju.
Źródło: interferie.pl
Ogłoszenie Zarządu INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia 28.04.2016
Ogłoszenie Zarządu INTERFERIE S.A. z siedzibą w Legnicy
o zwołaniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy /kod 59-220/ przy ulicy Rycerskiej 24, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Fabrycznej
we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000225570,
NIP 692-000-08-69, REGON 390037417, wysokość kapitału zakładowego 72.821.000 PLN /opłacony
w całości/.
Data, godzina i miejsce walnego zgromadzenia oraz szczegółowy porządek obrad
Zarząd INTERFERIE Spółka Akcyjna na podstawie art. 395 § 2 i § 5, art. 399 § 1, art. 401 § 1 Kodeksu spółek handlowych oraz § 22 ust. 2, § 23 ust. 2 i 3 Statutu Spółki zwołuje Zwyczajne Walne Zgromadzenie, które odbędzie się w dniu 28 kwietnia 2016 r., początek o godz. 11:00, w Legnicy przy ulicy Rycerskiej 24
/sala konferencyjna w budynku Centrum Biurowo-Usługowego LETIA BUSINESS CENTER – budynek A, sala nr A2/08, II piętro/, z następującym porządkiem obrad:
1. Otwarcie Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
2. Wybór Przewodniczącego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
3. Stwierdzenie prawidłowości zwołania Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia oraz jego zdolności do
podejmowania uchwał.
4. Przyjęcie porządku obrad.
5. Rozpatrzenie Sprawozdania Zarządu z działalności INTERFERIE S.A. w 2015 roku oraz Jednostkowego
sprawozdania finansowego za 2015 rok.
6. Rozpatrzenie wniosku Zarządu co do podziału zysku Spółki za rok obrotowy 2015.
7. Rozpatrzenie Sprawozdania Rady Nadzorczej INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy
z wyników oceny Sprawozdania Zarządu z działalności INTERFERIE S.A. w 2015 roku, Jednostkowego
sprawozdania finansowego za 2015 rok oraz wniosku Zarządu co do podziału zysku Spółki za rok
obrotowy 2015.
8. Roczne sprawozdanie z działalności Rady Nadzorczej w roku obrotowym 2015, zawierające ocenę
sytuacji Spółki, z uwzględnieniem oceny systemów kontroli wewnętrznej, zarządzania ryzykiem,
compliance oraz funkcji audytu wewnętrznego.
9. Powzięcie uchwał o:
a) zatwierdzeniu Sprawozdania Zarządu z działalności INTERFERIE S.A. w 2015 roku,
b) zatwierdzeniu Jednostkowego sprawozdania finansowego za 2015 rok,
c) podziale zysku Spółki za rok obrotowy 2015.
10. Powzięcie uchwał o:
a) udzieleniu członkom Zarządu absolutorium z wykonania obowiązków w roku obrotowym 2015,
b) udzieleniu członkom Rady Nadzorczej absolutorium z wykonania obowiązków w roku obrotowym
2015.
11. Rozpatrzenie Sprawozdania Zarządu z działalności INTERFERIE S.A. w 2015 roku z uwzględnieniem
wyceny udziałów w jednostce stowarzyszonej metodą praw własności oraz Sprawozdania finansowego
za 2015 rok z uwzględnieniem wyceny udziałów w jednostce stowarzyszonej metodą praw własności.
12. Rozpatrzenie Sprawozdania Rady Nadzorczej INTERFERIE Spółka Akcyjna z siedzibą w Legnicy
z wyników oceny Sprawozdania Zarządu z działalności INTERFERIE S.A. w 2015 roku z uwzględnieniem
wyceny udziałów w jednostce stowarzyszonej metodą praw własności oraz Sprawozdania finansowego
za 2015 rok z uwzględnieniem wyceny udziałów w jednostce stowarzyszonej metodą praw własności.
13. Powzięcie uchwał o:
a) zatwierdzeniu Sprawozdania Zarządu z działalności INTERFERIE S.A. w 2015 roku
z uwzględnieniem wyceny udziałów w jednostce stowarzyszonej metodą praw własności,
b) zatwierdzeniu Sprawozdania finansowego za 2015 rok z uwzględnieniem wyceny udziałów
w jednostce stowarzyszonej metodą praw własności.
14. Powzięcie uchwał w sprawie rocznych nagród o charakterze uznaniowym za 2015 rok dla członków
Zarządu Spółki.
15. Powzięcie uchwał o:
a) określeniu liczby członków Rady Nadzorczej na V kadencję,
b) powołaniu członków Rady Nadzorczej INTERFERIE S.A. na nową kadencję.
16. Zamknięcie obrad.
Dzień rejestracji uczestnictwa w walnym zgromadzeniu
Dniem rejestracji uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest dzień 12 kwietnia 2016 r. („Dzień
Rejestracji”).
Prawo Akcjonariusza do uczestniczenia w walnym zgromadzeniu
Prawo uczestniczenia w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mają tylko osoby będące Akcjonariuszami
INTERFERIE S.A. w Dniu Rejestracji, tzn. osoby, które:
1) na szesnaście dni przed datą Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia (tj. w dniu 12 kwietnia 2016 r.) na
rachunku papierów wartościowych będą miały zapisane akcje Spółki
oraz
2) nie wcześniej niż po dokonaniu niniejszego ogłoszenia o zwołaniu Zwyczajnego Walnego
Zgromadzenia i nie później niż do dnia 13 kwietnia 2016 r. (włącznie) wystąpią do podmiotu
prowadzącego rachunek papierów wartościowych z żądaniem wystawienia imiennego zaświadczenia
o prawie uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Zaleca się Akcjonariuszom pobranie ww. wystawionego zaświadczenia o prawie uczestnictwa i zabranie go ze sobą w dniu Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.
Lista Akcjonariuszy
Spółka ustala listę Akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu na
podstawie wykazu przekazanego jej przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. (KDPW).
Wykaz, o którym mowa powyżej, sporządzany jest w oparciu o informacje przekazywane przez podmioty
prowadzące rachunki papierów wartościowych Akcjonariuszy, na podstawie wystawionych imiennych
zaświadczeń o prawie uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu.
Zgodnie z art. 407 § 1 Kodeksu spółek handlowych, lista Akcjonariuszy uprawnionych do uczestnictwa
w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zostanie wyłożona w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem
ulica Rycerska 24, 59-220 Legnica, w godzinach od 7:30 do 15:30, na trzy dni powszednie przed odbyciem
Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, tj. w dniach 25-27 kwietnia 2016 r.
Akcjonariusz może przeglądać listę Akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Zwyczajnym Walnym
Zgromadzeniu w lokalu Zarządu oraz żądać odpisu listy za zwrotem kosztów jego sporządzenia.
Akcjonariusz może zażądać przesłania mu listy Akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Zwyczajnym
Walnym Zgromadzeniu nieodpłatnie pocztą elektroniczną, podając adres poczty elektronicznej, na który
lista powinna być wysłana.
Żądanie przesłania listy Akcjonariuszy należy złożyć na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod
adresem ulica Rycerska 24, 59-220 Legnica lub przesłać na adres wza@interferie.pl lub faxem na numer
(76) 74 95 401. Do żądania należy załączyć imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Zwyczajnym
Walnym Zgromadzeniu lub inny dokument równoważny zaświadczeniu, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron
paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami
prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu
tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego
żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku
pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego
upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Prawo akcjonariusza do żądania umieszczenia określonych spraw w porządku obrad walnego
zgromadzenia
Akcjonariusz lub Akcjonariusze INTERFERIE S.A. reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału zakładowego INTERFERIE S.A. mogą żądać umieszczenia określonych spraw w porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Żądanie powinno zostać zgłoszone Zarządowi INTERFERIE S.A. nie później niż na dwadzieścia jeden dni przed terminem Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, tj. do 7 kwietnia 2016 r.
Żądanie powinno zawierać uzasadnienie wraz z projektami uchwał dotyczących proponowanego punktu
porządku obrad. Żądanie może zostać złożone na piśmie w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Rycerska 24, 59-220 Legnica lub w postaci elektronicznej na adres wza@interferie.pl
Akcjonariusz/Akcjonariusze powinien/powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień
złożenia żądania załączając do żądania świadectwo/a depozytowe lub zaświadczenie wystawione przez
podmiot prowadzący rachunek papierów wartościowych, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron
paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami
prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu
tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego
żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku
pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego
upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Prawo akcjonariusza do zgłaszania projektów uchwał
Akcjonariusz lub Akcjonariusze INTERFERIE S.A. reprezentujący co najmniej jedną dwudziestą kapitału
zakładowego mogą przed terminem Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zgłaszać na piśmie w lokalu
Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem ulica Rycerska 24, 59-220 Legnica lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej na adres wza@interferie.pl projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych do porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia lub spraw, które mają zostać wprowadzone do porządku obrad. Projekty uchwał powinny zawierać uzasadnienie.
Akcjonariusz/Akcjonariusze powinien/powinni wykazać posiadanie odpowiedniej liczby akcji na dzień
złożenia żądania załączając do żądania imienne zaświadczenie o prawie uczestnictwa w Zwyczajnym
Walnym Zgromadzeniu lub inny dokument równoważny zaświadczeniu, jak również w przypadku:
1) Akcjonariuszy będących osobami fizycznymi – należy załączyć kopię dowodu osobistego lub stron
paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza,
2) Akcjonariuszy będących osobami prawnymi bądź jednostkami organizacyjnymi niebędącymi osobami
prawnymi a posiadającymi zdolność prawną – należy potwierdzić uprawnienie do działania w imieniu
tego podmiotu załączając aktualny odpis z KRS lub innego rejestru,
3) zgłoszenia żądania przez pełnomocnika – należy dołączyć pełnomocnictwo do zgłoszenia takiego
żądania podpisane przez Akcjonariusza (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw), a w przypadku
pełnomocnika innego niż osoba fizyczna – kopię odpisu z właściwego rejestru, potwierdzającego
upoważnienie osoby podpisującej do działania w imieniu pełnomocnika.
Ponadto, każdy z Akcjonariuszy uprawionych do uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu może
podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia zgłaszać projekty uchwał dotyczące spraw wprowadzonych
do porządku obrad.
Elektroniczna komunikacja Akcjonariuszy z INTERFERIE S.A.
W granicach przewidzianych przepisami Kodeksu spółek handlowych, Akcjonariusze mogą kontaktować się z INTERFERIE S.A. za pomocą elektronicznych środków komunikacji.
Komunikacja Akcjonariuszy z INTERFERIE S.A. w formie elektronicznej odbywa się przy wykorzystaniu
adresu e-mail wza@interferie.pl
Ryzyko związane z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej ponosi Akcjonariusz.
Wraz z przesyłanymi przez Akcjonariusza drogą elektroniczną dokumentami, które w oryginale sporządzone zostały w języku innym aniżeli język polski, Akcjonariusz przesyła ich tłumaczenie na język polski sporządzone przez tłumacza przysięgłego.
Przez „nadesłanie dokumentu drogą elektroniczną” lub „postaci elektronicznej dokumentu” rozumie się
nadesłanie skanu oryginału odrębnie sformułowanego dokumentu, ustalonego w formacie PDF.
Sposób wykonywania prawa głosu przez pełnomocnika
Akcjonariusz może uczestniczyć w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu oraz wykonywać prawo głosu
osobiście lub przez pełnomocnika/pełnomocników.
Pełnomocnictwo do głosowania przez pełnomocnika powinno być udzielone na piśmie lub w postaci
elektronicznej. Udzielenie pełnomocnictwa w postaci elektronicznej nie wymaga opatrzenia bezpiecznym
podpisem elektronicznym.
Formularze pozwalające na wykonywanie prawa głosu przez pełnomocnika udostępnione są od dnia
zwołania Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia na stronie internetowej INTERFERIE S.A. pod adresem
www.interferie.pl w sekcji „Relacje Inwestorskie”→ „Spółka” → „Materiały na walne zgromadzenie”.
Spółka nie nakłada obowiązku udzielania pełnomocnictwa na wyżej wymienionym formularzu.
Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, iż w przypadku udzielenia przez Akcjonariusza pełnomocnictwa wraz z instrukcją do głosowania, Spółka nie będzie weryfikowała czy pełnomocnicy wykonują prawo głosu
zgodnie z instrukcjami, które otrzymali od Akcjonariuszy. W związku z powyższym, Zarząd Spółki informuje,
iż instrukcja do głosowania powinna być przekazana jedynie pełnomocnikowi.
Akcjonariusz jest zobowiązany przesłać do Spółki informację o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci
elektronicznej na adres poczty elektronicznej wza@interferie.pl najpóźniej na dwie godziny przed
rozpoczęciem Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia i dołożyć wszelkich starań, aby możliwa była skuteczna weryfikacja ważności pełnomocnictwa.
Informacja o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej powinna zawierać dokładne oznaczenie
pełnomocnika i mocodawcy (ze wskazaniem imienia, nazwiska, adresu, telefonu i adresu poczty
elektronicznej obu tych osób). Informacja o udzieleniu pełnomocnictwa powinna również zawierać jego
zakres tj. wskazywać liczbę akcji, z których wykonywane będzie prawo głosu na Zwyczajnym Walnym
Zgromadzeniu.
Wraz z zawiadomieniem o udzieleniu pełnomocnictwa w postaci elektronicznej, Akcjonariusz przesyła skan dokumentu pełnomocnictwa, skan dowodu osobistego lub stron paszportu umożliwiających identyfikację Akcjonariusza i pełnomocnika. W przypadku, gdy pełnomocnictwa udziela osoba prawna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną a posiadająca zdolność prawną, Akcjonariusz przesyła skan odpisu z właściwego rejestru lub skan innego dokumentu, potwierdzającego umocowanie osób działających w imieniu takiego podmiotu. Jeżeli pełnomocnictwa udzielono osobie prawnej lub jednostce organizacyjnej niebędącej osobą prawną a posiadającej zdolność prawną, Akcjonariusz dodatkowo przesyła skan odpisu z rejestru, w którym zarejestrowany jest pełnomocnik lub innego dokumentu potwierdzającego fakt istnienia takiego podmiotu.
W przypadku udzielenia pełnomocnictwa dalszemu pełnomocnikowi, należy przedłożyć nieprzerwany ciąg
pełnomocnictw wraz z dokumentami wskazującymi na upoważnienie do działania wcześniejszych
pełnomocników.
Zasady opisane powyżej nie zwalniają pełnomocnika z obowiązku przedstawienia, przy sporządzaniu listy
obecności osób uprawnionych do uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu, dokumentów
służących do jego identyfikacji.
INTERFERIE S.A. podejmie odpowiednie działania służące identyfikacji Akcjonariusza i pełnomocnika w celu weryfikacji ważności pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej. Weryfikacja ta polegać może w szczególności na zwrotnym pytaniu w formie elektronicznej lub telefonicznej skierowanym do
Akcjonariusza i/lub pełnomocnika w celu potwierdzenia faktu udzielenia pełnomocnictwa i jego zakresu.
INTERFERIE S.A. zastrzega, że w takim przypadku brak udzielenia odpowiedzi na pytania zadawane w trakcie weryfikacji traktowany będzie jako brak możliwości weryfikacji ważności pełnomocnictwa, co stanowić będzie podstawę dla odmowy dopuszczenia pełnomocnika do udziału w Zwyczajnym Walnym
Zgromadzeniu.
INTERFERIE S.A. może podjąć dodatkowo inne działania służące identyfikacji Akcjonariusza i pełnomocnika w celu weryfikacji ważności pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej, przy czym działania te powinny być proporcjonalne do celu.
Powyższe zasady mają zastosowanie również w odniesieniu do odwołania pełnomocnictwa udzielonego
w postaci elektronicznej.
Członek Zarządu INTERFERIE S.A. i pracownik INTERFERIE S.A. mogą być pełnomocnikami Akcjonariuszy na
Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu. Jeżeli pełnomocnikiem na Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu jest
członek Zarządu INTERFERIE S.A., członek Rady Nadzorczej INTERFERIE S.A., pracownik INTERFERIE S.A. lub członek organów lub pracownik spółki zależnej od INTERFERIE S.A., pełnomocnictwo może upoważniać do reprezentacji tylko na jednym walnym zgromadzeniu. Pełnomocnik ma obowiązek ujawnić Akcjonariuszowi okoliczności wskazujące na istnienie bądź możliwość wystąpienia konfliktu interesów. Udzielenie dalszego pełnomocnictwa jest wyłączone. Pełnomocnik, o którym mowa powyżej, głosuje zgodnie z instrukcjami udzielonymi przez Akcjonariusza.
Dopuszczenie do udziału w walnym zgromadzeniu
Akcjonariusze zostaną dopuszczeni do uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu po okazaniu
dowodu tożsamości, a pełnomocnicy:
1) w przypadku pełnomocnictwa udzielonego w formie pisemnej – po okazaniu dowodu tożsamości
i ważnego pełnomocnictwa udzielonego w formie pisemnej,
2) w przypadku pełnomocnictwa udzielonego w postaci elektronicznej – po okazaniu dowodu
tożsamości.
Przedstawiciele osób prawnych bądź jednostek organizacyjnych niebędących osobami prawnymi
a posiadającymi zdolność prawną winni dodatkowo okazać aktualne odpisy z odpowiednich rejestrów,
wymieniające osoby uprawnione do reprezentowania tych podmiotów oraz inne dokumenty
potwierdzające upoważnienie osoby fizycznej (osób fizycznych) do reprezentowania Akcjonariusza na
Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu (ew. nieprzerwany ciąg pełnomocnictw).
Pełnomocnictwa wraz z pozostałymi wymaganymi dokumentami potwierdzającymi uprawnienie
Akcjonariusza lub osoby reprezentującej go do uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu zostaną przez Spółkę dołączone do księgi protokołów.
Możliwość i sposób uczestniczenia w walnym zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
INTERFERIE S.A. nie przewiduje możliwości uczestniczenia w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Sposób wypowiadania się w trakcie walnego zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
INTERFERIE S.A. nie przewiduje możliwości wypowiadania się w trakcie Zwyczajnego Walnego
Zgromadzenia przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Sposób wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej
INTERFERIE S.A. nie przewiduje możliwości wykonywania prawa głosu drogą korespondencyjną lub przy
wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.
Dostęp do dokumentacji
Osoby uprawnione do uczestnictwa w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu mogą uzyskać pełny tekst
dokumentacji, która ma być przedstawiona Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu, oraz projekty uchwał:
1) na stronie internetowej Spółki pod adresem www.interferie.pl w sekcji „Relacje Inwestorskie”→
„Spółka” → „Materiały na walne zgromadzenie”
lub
2) w wersji papierowej, na żądanie osoby uprawnionej, w lokalu Zarządu INTERFERIE S.A. pod adresem
ulica Rycerska 24, 59-220 Legnica, w dniach od dnia ogłoszenia do 27 kwietnia 2016 r. w godzinach
od 7:30 do 15:30.
INTERFERIE S.A. będzie udostępniała wszelkie informacje dotyczące Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia
na stronie internetowej Spółki pod adresem www.interferie.pl w sekcji „Relacje Inwestorskie”→ „Spółka” →„Materiały na walne zgromadzenie”
Informacje porządkowe
Rejestracja Akcjonariuszy odbywać się będzie na godzinę przed rozpoczęciem Zwyczajnego Walnego
Zgromadzenia, tj. od godz. 10:00. Prosimy pamiętać o zabraniu dowodu tożsamości w dniu Zwyczajnego
Walnego Zgromadzenia celem dopuszczenia do udziału w zgromadzeniu.
Zarząd Spółki informuje, że w sprawach nieobjętych niniejszym ogłoszeniem stosuje się przepisy Kodeksu spółek handlowych, Statutu Spółki oraz Regulaminu Walnych Zgromadzeń INTERFERIE S.A. i w związku z tym prosi Akcjonariuszy Spółki o zapoznanie się z powyższymi regulacjami. W przypadku pytań lub wątpliwości związanych z uczestnictwem w Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu prosimy o kontakt ze
Spółką pod nr tel. (76) 74 95 400 lub adresem e-mail wza@interferie.pl
Drzwi Otwarte w Chillout SPA
Centrum odnowy biologicznej Chillout SPA w INTERFERIE Sport Hotel Bornit zaprasza wszystkie osoby zainteresowane dbaniem o zdrowie i urodę na Dzień Otwarty. Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z bezpłatnych zabiegów spa oraz hotelowego zaplecza rekreacyjnego. A to wszystko już 20 kwietnia, w godz. 15:00 – 20:00.
Będą bezpłatne porady kosmetyczne i prezentacje oraz konkursy z nagrodami. Osoby, które zarezerwują wizytę w spa tego dnia z wyprzedzeniem, będą mogły skorzystać z darmowych zabiegów.
– Mieszkańcy Szklarskiej Poręby i okolic mogą zadzwonić do nas pod nr 605 247 974 i umówić się na bezpłatny zabieg. 20 kwietnia wykonamy 6 zabiegów na twarz, 8 masaży pleców i 6 masaży na łóżku wodnym. 20 osób będzie mogło skorzystać w tym dniu bezpłatnie również z naszego Centrum Rekreacji z basenem i saunami, a 10 osób zaprosimy na energetyczny trening zumby. Tutaj również obowiązywać będą wcześniejsze zapisy – mówi Katarzyna Malaga-Michałowska, Manager Chillout SPA w INTERFERIE Sport Hotel Bornit.
Liczba miejsc na bezpłatne zabiegi i udział w hotelowych aktywnościach sportowych jest ograniczona. Osoby, które nie zdążą się zapisać, mogą również odwiedzić Chillout SPA, gdzie specjalnie dla nich przeprowadzane będą fachowe konsultacje kosmetologiczne. Będzie to także dobra okazja do zakupu karnetów spa, które tego dnia będą dostępne w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Nie zabraknie ponadto konkursów z kosmetycznymi nagrodami. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
– Podczas Dnia Otwartego w naszym hotelu, chcemy zaprezentować mieszkańcom miasta i okolic nowe propozycje zabiegów na wiosnę. Wiosenna pora to idealny moment, aby wzmocnić siły witalne i zregenerować skórę twarzy i ciała po okresie zimowym. Ofertę dla siebie znajdą u nas również sportowcy, którym dedykujemy masaże sportowe i masaż bryłą lodu, regenerujący mikro urazy mięśni – dodaje Dariusz Lubos, dyrektor hotelu INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie.
Gabinety odnowy biologicznej Chillout SPA mieszczą się w INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie, przy ul. Mickiewicza 21.
Źródło: interferie.pl
Bike Maraton wystartuje 16 kwietnia
Pierwszy maraton rowerowy, w ramach cyklu wydarzeń Bike Maraon 2016, odbędzie się już 16 kwietnia. Po raz kolejny oficjalnym partnerem 12 imprez, które organizowane będą od kwietnia do października, będą górskie hotele INTERFERIE.
Pierwszy start w sezonie Bike Maraton 2016 zaplanowany został na 16 kwietnia w Miękini. Tym razem weekend Bike Maraton w tej miejscowości zostanie połączony z cyklem imprez biegowych Superbieg.pl. Dzień po zmaganiach rowerowych – 17 kwietnia – zawodnicy będą mogli wystartować w półmaratonie i biegu na dystansie 10 km.
- Górskie hotele INTERFERIE zaangażują się w sezon Bike Maraton 2016 już po raz kolejny. Szczególnie wyczekiwane są dla nas maratony rowerowe w Szklarskiej Porębie i Świeradowie-Zdroju, które rozegrają się 9 lipca i 8 października, i będą idealną okazją do tego, aby jeszcze bardziej zachęcać naszych gości do aktywności fizycznej – mówi Łukasz Kubacki, Marketing Manager grupy hoteli INTERFERIE.
Podczas pierwszych zmagań w Miękini, na rowerzystów czekać będą trasy o zróżnicowanej trudności. Organizatorzy przewidują również wiele atrakcji artystycznych i tych przygotowanych dla najmłodszych. W tym sezonie, w ramach imprez Bike Maraton 2016, odbędą się ponadto rywalizacje w Wałbrzychu, Bielawie, Jeleniej Górze, Polanicy-Zdroju, Wiśle, Obiszowie w gminie Grębocice, Ludwikowicach Kłodzkich, Zdzieszowicach i Myślenicach.
Szczegóły na www.bikemaraton.com.pl.