YouTube instagram

470 uczestników biegu INTERFERIE Run 2019

Bieg INTERFERIE Run już po raz czwarty zjednoczył entuzjastów rywalizacji w Karkonoszach i Górach Izerskich. Wydarzenie organizowane pod szyldem Runner’s Super Bieg zgromadziło 470 biegaczy i mnóstwo kibiców z całej Polski.

 

Półmaraton INTERFERIE Run jak co roku wystartował spod INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie. Uczestnicy biegu pokonali niezwykle malowniczą górską trasę biegnącą głównym grzbietem Gór Izerskich, kierując się do mety przy hotelu INTERFERIE Aquapark Sport Hotel Malachit w Świeradowie-Zdroju. Biegowi głównemu towarzyszyła łatwiejsza rywalizacja na 10 kilometrów – Dziesiątka Staropolanki. Biegacze, zatrudnieni w dowolnym przedsiębiorstwie górniczo-hutniczym na terenie całej Polski, mogli również wystartować w specjalnej klasyfikacji Mistrzostwa Świata Górników i Hutników KGHM.

 

- INTERFERIE Run to już prawdziwa biegowa fiesta, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dzięki przyjemnej trasie górskiej, która łączy Karkonosze i Izery możemy zaoferować uczestnikom biegu naprawdę ciekawe doświadczenia sportowe w czystym klimacie i wśród przepięknych polskich krajobrazów – mówi Piotr Sosiński prezes zarządu Interferie SA.

 

Na obu dystansach wystartowało 470 osób – najwięcej z dotychczasowych edycji biegu.  Półmaraton wygrał Jacek Jolibski, a 10 Staropolanki Piotr Holly.

 

- Bieg INTERFERIE Run nie jest jedyną okazją do pobiegania w Górach Izerskich. Okolice Świeradowa to również sieć tras biegowych Run Track, wytyczonych wśród malowniczych górskich lasów. Dlatego wszystkich entuzjastów biegania zapraszamy do odwiedzania tego unikalnego miejsca i wypoczynku w naszych górskich obiektach INTERFERIE, w których oferujemy udogodnienia dla osób aktywnych, infrastrukturę sportową i dobrze przygotowane zaplecza SPA & Wellness z odnową biologiczną – mówi Łukasz Ciołek wiceprezes zarządu Spółki Interferie.

 

Obszerna fotorelacja z zawodów dostępna jest na profilu facebookowym Runner's World Super Bieg. Pełne wyniki wszystkich biegów można sprawdzić na https://cykl.superbieg.pl/wyniki-2/

 

Więcej informacji o cyklu RWSB i pozostałych biegach na: https://superbieg.pl

 

 

wszystkie
Nasze atuty
ponad 10 milionów zadowolonch Gości Jedna z największych sieci w Polsce Szeroka oferta pakietów pobytowych Atrakcyjne ceny, promocje, rabaty Miła obsługa Najpiękniejsze regiony Polski
Nasze obiekty
Bezpieczny hotel