YouTube
GooglePlus

Jesienny wypoczynek Polaków

Jesienny wypoczynek Polaków

 

„Krótko, ale intensywnie. Polscy turyści właśnie tak wypoczywają podczas jesiennych urlopów” – rozmowa z Prezesem Zarządu Interferie S.A. Piotrem Sosińskim.

 

Przełom października i listopada to doskonały moment, aby jeszcze przed zimą przeznaczyć kilka dni na upragniony relaks. Co proponują hotele w kurortach nad morzem i w górach?

Hotelarze są zgodni co do tego, że coraz więcej turystów stawia w tym czasie na krótkie intensywne pobyty, łączące wypoczynek z ofertą spa i zabiegami leczniczymi. Ekspresowy zabieg kosmetyczny na twarz, kompleksowe day spa w centrum odnowy biologicznej czy masaże wspomagające przeciążony kręgosłup - to tylko niektóre sposoby spędzania wolnego czasu przez turystów, odwiedzających jesienią krajowe hotele. Według spostrzeżeń przedstawicieli branży hotelarskiej, urlop w sezonie niskim musi być ponadto krótki, by nie powodował większych przerw w pracy zawodowej, a także intensywny, aby wolne chwile wykorzystać maksymalnie do poprawy zdrowia lub urody. Wśród osób aktywnych zawodowo, jedno - lub dwutygodniowy wypoczynek poza okresem wakacyjnym nie jest obecnie popularny. Ta grupa klientów żyje szybko i potrzebuje równie szybkiej regeneracji sił witalnych. Dlatego ogromnym zainteresowaniem cieszą się pobyty 3-5-dniowe, które są prawdziwą bombą regeneracyjną i błyskawicznie poprawiają samopoczucie.

Jeśli brak czasu to nie wymówka, to jak w szybkim rytmie pracy i obowiązków można znaleźć czas na wypoczynek?

Miejscowości uzdrowiskowe, takie jak Świnoujście, Kołobrzeg czy Świeradów-Zdrój, odwiedzają jesienią nie tylko seniorzy. Następują widoczne zmiany w wyborze celów podróży, gdzie uzdrowisko staje się atrakcyjnym miejscem pobytu również dla młodych osób, które coraz bardziej dbają o dobrą kondycję i interesują się zagadnieniami profilaktyki zdrowia oraz poprawą zmęczonych mięśni i stawów po sezonie letnim. I co najważniejsze – doceniają oferty turystyki medycznej, które przyczyniają się do poprawy stanu zdrowia, estetycznego wyglądu ciała, a nierzadko łączą się z rekreacją i zajęciami sportowymi, organizowanymi w hotelu. W INTERFERIE Aquapark Sport Hotel Malachit w Świeradowie-Zdroju wyjątkowym zainteresowaniem cieszą się tzw. ekspresowe 3-dniowe pobyty spa zwłaszcza dla pań, podczas których korzystają z zabiegów upiększających i rehabilitacyjnych a ojcowie razem ze swoimi pociechami oddają się wodnym zabawą w aquaparku lub grach w sali gimnastycznej  

 

 

 

Sam nocleg i wyżywienie to nie wszystko. Gość chce czegoś więcej. Konkurencja w branży hotelarskiej jest bardzo duża. Jakie są obecne zdrowe trendy hotelowe? Jak sprostać oczekiwaniom?

Miejski klimat pełny toksyn i praca w zamkniętych pomieszczeniach sprawiają, że wśród jesiennych pobytów wypoczynkowych prym wiodą także oferty z zabiegami spa, bazującymi na naturalnych składnikach, tj. borowina czy specjalne kompozycje ziół. Czyste ekstrakty mineralne i roślinne zawarte w kosmetykach, nie tylko przybliżają do natury, ale stanowią zdrową alternatywę dla kosmetyków konwencjonalnych. I tak np. poza takimi rozwiązaniami, centrum spa w INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie do swojej stałej oferty wprowadziło również masaże krioterapeutyczną bryłą lodu czy zabiegi odnowy biologicznej na bazie miodu, produkowanego w Górach Izerskich. Podczas krótkiego pobytu w hotelu można również poćwiczyć zumbę, skorzystać z zajęć gimnastyki wodnej czy wypożyczyć rower elektryczny. Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, staramy się dopasować nasze oferty do zmieniających się trybów życia Polaków.  Jeżeli ciągle gdzieś biegniemy i spieszymy się, tym bardziej warto wybrać się na krótki urlop, który nie tylko daje szansę na regenerację, ale za każdym razem jest źródłem przyjemności. Z pożytkiem dla nas i naszych najbliższych.   

wszystkie
Nasze atuty
8 milionów obsłużonych gości Jedna z największych sieci w Polsce Szeroka oferta Pakietów Atrakcyjne ceny, promocje, rabaty Miła obsługa Sprawdź nas na Facebooku Najpiękniejsze regiony Polski
Nasze obiekty