YouTube
GooglePlus

Inwestycja w Dąbkach

Bajkowe leczenie dzieci w Dąbkach


Do 600 miejsc noclegowych zwiększy się baza hotelowa INTERFERIE Argentyt w Dąbkach. Zainteresowanie komercyjnymi pobytami sanatoryjnymi jest tak duże, że Spółka INTERFERIE SA zdecydowała o budowie nowego obiektu hotelowego i nowoczesnego basenu połączonego z bazą zabiegową.

Wszystkie obiekty będą w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych a łączące je ciągi komunikacyjne pozbawione jakichkolwiek barier. Motywem dominującym w nowych obiektach będą woda, piasek i las.

- Dzisiaj możemy jednocześnie przyjąć do 450 gości, wśród których są mali pacjenci kierowani do nas na pobyty sanatoryjne przez NFZ i goście komercyjni. Potrzeby są znacznie większe, dlatego zdecydowaliśmy się na nową inwestycję – mówi Prezes Zarządu Piotr Sosiński.


Dąbki to największe w Polsce uzdrowisko dla dzieci w wieku 3-6 lat. Przyjeżdżają tutaj maluchy zmagające się z częstymi zapaleniami górnych dróg oddechowych i astmą oskrzelową. Kierunki lecznicze w INTERFERIE Argentyt w Dąbkach wiążą się obecnie z profilaktyką i leczeniem schorzeń reumatologicznych, kardiologicznych, endokrynologicznych, chorób górnych i dolnych dróg oddechowych oraz narządów ruchu. Dąbki, ze względu na swoją specyfikę uzdrowiska i związane z tym obostrzenia prawne, klimat, czystą plażę i rosnące wokół lasy sosnowe, są miejscowością preferowaną przez amatorów spokoju, pragnących podreperować swoje zdrowie oraz rodziny, które szukają możliwości spędzenia urlopu z dala od miejskiego zgiełku.

Klienci chętnie wybierają INTERFERIE Argentyt w Dąbkach gdyż położony jest w unikatowym miejscu, bo zaledwie 100 m od pięknej, piaszczystej plaży i 50 m od jeziora Bukowo.

- Ze względu na duże zainteresowanie pobytami komercyjnymi w INTERFERIE Argentyt zdecydowaliśmy się na budowę nowego, komfortowego hotelu na 100 osób o standardzie 4* wraz z zapleczem zabiegowo-rehabilitacyjnym oraz nowoczesną kuchnią i stołówką – dodaje Wiceprezes Zarządu Łukasz Ciołek.


W nowym obiekcie znajdą się wygodne 1-, 2-, 3- osobowe pokoje i apartamenty dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji gości przeznaczona będzie nowoczesna, doskonale wyposażona baza zabiegowa i rehabilitacyjna.

- Naszą ideą jest leczenie dzieci poprzez zabawę, to zupełna nowość na polskim rynku, która wymaga odpowiednio zaprojektowanych stref rozrywkowych, łączących możliwość kuracji z zabawą – opowiada Łukasz Kubacki Dyrektor ds. Marketingu - Najmłodsi kuracjusze nie tylko miło spędzą u nas czas, ale będą mogli szybciej wrócić do zdrowia. Z kolei dorośli będą mogli odpocząć od hałasu najmłodszych w wyodrębnionych strefach wypoczynkowych i relaksujących – dodaje Łukasz Kubacki.

Wszystkie nowe obiekty i łączące je ciągi komunikacyjne pozbawione będą jakichkolwiek barier komunikacyjnych. Nie będzie progów, krawężników i innych przeszkód dla wózków czy osób niepełnosprawnych. W przebudowywanych częściach kompleksu poszerzone zostaną klatki schodowe lub wybudowane nowe. Zaprojektowanie wspólne przestrzenie (strefy rozrywki, wypoczynku, komunikacja) będą otwarte, przestronne, nowoczesne i jasne z dominującymi motywami nadmorskimi takimi jak woda, piasek i las oraz elementy marynistyczne. Dominująca kolorystyką stref wypoczynkowych i rozrywkowych będą stonowane, delikatne barwy oraz subtelne kształty pozbawione ostrych, krawędzi i form – opowiada –
Prezes Zarządu Piotr Sosiński.


Inwestycja będzie realizowana ze środków własnych Spółki Interferie SA.
Projekt architektoniczny powstał w pracowni R 2 Biuro Projektów Lesław Rubik.
Rozpoczęcie budowy inwestor zaplanował na październik 2017, a zakończenie na październik 2019 r.

wszystkie
Nasze atuty
8 milionów obsłużonych gości Jedna z największych sieci w Polsce Szeroka oferta Pakietów Atrakcyjne ceny, promocje, rabaty Miła obsługa Sprawdź nas na Facebooku Najpiękniejsze regiony Polski
Nasze obiekty